به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری بپزنپز، استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که گوترش حمله روز اول آوریل (دیروز) به اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق را محکوم می‌کند.

در بیانیه دوجاریک آمده است: دبیر کل تصریح کرده است که اصل مصونیت اماکن و پرسنل کنسولی و دیپلماتیک باید در همه حالت مطابق با قوانین بین‌الملل مورد احترام قرار گیرد.

دبیر کل سازمان ملل همچنین برای تمام طرفین یادآور شد تا به تمام مقررات طبق قوانین بین‌المللی لز جمله قانون حقوق بشر بین‌المللی احترام بگذارند.  وی همچنین خواسته‌های خود را برای خودداری از حملاتی که می‌تواند به غیرنظامی‌ها و زیرساخت‌های غیرنظامی آسیب بزند، تکرار کرد.

گوترش از تمام طرفین مربوط خواست تا خویشتنداری کرده و از تنش بیشتر جلوگیری نمایند. وی هشدار داد که هر گونه اشتباه محاسباتی می‌تواند منجر به جنگ گسترده‌تر در منطقه آسیب پذیر شود. 

افزایش آگاهی و اطلاعات:   خلع ید پیمانکار مسکن مهر با ورود سربازان گمنام امام زمان

رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و 6 نفر دیگر از مستشاران نظامی ایران در سوریه را به شهادت رساند.

در جریان این تجاوز، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و به بخش هایی از ساختمان سفارت کشورمان نیز خساراتی وارد شد.

حسین اکبری سفیر ایران در سوریه در تشریح جزئیات این اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل با عدول از کلیه قوانین بین المللی در امتداد جنایات شش ماه اخیر خود در غزه، لبنان و سوریه اقدام به حمله به کنسولگری ایران در دمشق کرده است. رژیم صهونیستی و حامیان آن به خوبی می دانند که این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   خیابان‌های این شهر ایران تبدیل به دریاچه شد + فیلم

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *