امیر گنجی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری بپزنپز، درباره همراهی تیم مازندران در جام تختی به عنوان مربی، اظهار داشت: کمیل قاسمی خودش نبود، از من خواست که کمک کنم. همراه با بقیه بچه‌ها کار را پیش بردیم. قبلا هم کنار تیم مازندران بودم.

درحالیکه مازندران با میلاد والی‌زاده در 57 کیلو، رضا مومنی در 61 کیلو، پیمان نعمتی در 65 کیلو، سینا خلیلی در 70 کیلو، محمد بخشی در 74 کیلو و فریبرز بابایی در 79 کیلو 6 عنوان اولی در مسابقات جام تختی داشت، درباره شکست محمد علی‌تبار در فینال سنگین‌وزن این رقابت‌ها عنوان کرد: علی‌تبار اگر تمریناتش منظم باشد، یکی از بهترین 125 کیلوهای ایران خواهد شد چون فیزیک خوبی داشته و در عکس‌العمل‌ها عالی است و حرکت‌هایی انجام می‌دهد که در کشتی سنگین‌وزن کمتر دیده می‌شود. سبک او به کشتی کمیل قاسمی نزدیک است، حالت دست‌ها و گارد گرفتنش، خیلی از سنگین‌وزن‌ها نمی‌توانند مثل او کار کنند. اگر از نظر آمادگی جسمانی و شرایط روحی شرایط خوبی داشته باشد، می‌تواند جزو مدعیان اصلی سنگین‌وزن باشد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   اسکیت هنری جای پیشرفت دارد/ آرزویم حضور روی سکوی قهرمانی جهان است

 

وی در رابطه با رقابت‌های جام تختی تصریح کرد: اگر نگاهی اجمالی به جام تختی داشته باشیم، مسابقات بیشتر به انتخابی رده سنی امید و جوانان می‌خورد و خیلی شبیه به مسابقه‌ای در سطح بزرگسالان نبود و این نوید خوبی نمی‌دهد، غلامرضا تختی شخصیت بزرگی در کشتی ماست و این خوب نبود که جامی که به اسم او برگزار می‌شود در این سطح باشد، می‌شد اصلا این مسابقه را برگزار نکرد.

عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به موضوع سهمیه‌های شرکت در جام تختی، افزود: به مازندران قهرمان کشور و قطب کشتی ایران که نه، یکی از قطب‌های کشتی جهان، سهمیه‌ ندادند. اول گفتند 10-12 سهمیه می‌دهیم و ما هم اردو گذاشتیم. بعد گفتند لیست بدهید از آنها انتخاب می‌کنیم. دو روز آخر برخی از بچه‌ها به گمان اینکه به آنها سهمیه داده خواهد شد، خودشان به زنجان رفته بودند که بدن‌شان با شرایط آب‌وهوایی هماهنگ شود، اما دست آخر گفتند به هیچ کسی سهمیه نمی‌دهیم و نفرات طبق فرآیند، در مسابقات شرکت می‌کنند. بعد دیدیم کشتی‌گیری که در استان خودش هم پنجم نمی‌شود، در جام تختی کشتی گرفت. مجتبی گلیج به این راحتی از چرخه خارج شد. مبین عظیمی کشتی‌گیر خوبی است، اما از کجا سهمیه آورده؟ او که در مسابقات قهرمانی کشور، در 86 کیلوگرم شرکت کرد و باخت، چطور توانست در جام تختی کشتی بگیرد؟ ما چند کشتی‌گیر مثل او داشتیم، از جمله عرفان جعفریان، حسن عبادی، محمدرضا باقری و… اینها وقتی می‌بینند به بازی گرفته نمی‌شوند و مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند، از کشتی زده می‌شوند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   کامبک تماشایی یوونتوس در اولین بازی پس از اخراج آلگری

گنجی درباره مجتبی گلیج و اینکه قبلا گفته شده بود اگر درخواست سهمیه جام تختی بدهد، به او مجوز شرکت در این رقابت‌ها داده خواهد شد، گفت: سهمیه که درنهایت ندادند، اما مجتبی هم گفت سال بعد از همان ابتدا کشتی می‎گیرد، از انتخابی استانی. به هرحال وقتی تیم بسته شده بود گلیج می‎‌خواست برای چه مسابقه‌ای و کدام دوبنده کشتی بگیرد؟ چه چیزی عایدش می‌شد؟ بالاخره سنی از او گذشته، کشتی‌گیر باتجربه‌ای هست و نمی‌شود در هر مسابقه‌ای روی تشک برود.

وی همچنین درباره غیبت محمدحسین محمدیان در جام تختی تصریح کرد: او همه تلاشش را کرد و در آسیایی هم کشتی گرفت. کشتی‌گیر باکلاسی هم بود، اما به هر دلیلی که بود، نوع تمریناتش و یا هر چیز دیگری، منجر به عدم نتیجه‌گیری‌اش شد. فکر می‌کنم او بخواهد کارش را با لیگ ادامه دهد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   کامیابی‌نیا: چشمی باید 3 بار اخراج می‌شد!

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *