به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری بپزنپز، کاظم جلالی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در روسیه در روز سوم حضور خود در همایش بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ، در تاریخ 18 خرداد ماه در جلسه عمومی مجمع بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ شرکت کرد.

در این مجمع که مقامات کشورهای مختلف، نمایندگان سفارتخانه‌های خارجی مقیم و دولتمردان روسی حضور داشتند، ولادیمیر پوتین در ابتدای سخنان خود اظهار داشت کشورهایی که رهبر بودند سعی می‌کنند رهبری را با تمام وجود حفظ کنند.

وی‌ در ادامه افزود: سهم روبل در معاملات صادرات و واردات به 40 درصد نزدیک می‌شود و روسیه از ژاپن پیشی گرفته و از نظر تولید ناخالص داخلی و برابری قدرت خرید در جایگاه چهارم قرار دارد و هدف این کشور تبدیل شدن به یکی از چهار اقتصاد بزرگ جهان است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   "800 تانک و 30هزار پهپاد" اهدایی ناتو به اوکراین

به گفته گفته پوتین، نرخ رشد در حال حاضر از میانگین جهانی فراتر رفته است.

وی در ادامه افزود که حجم حمل و نقل از طریق کریدور حمل و نقل بین المللی از طریق قلمرو فدراسیون روسیه به زودی یک و نیم برابر افزایش می‌یابد و توسعه زیرساخت‌های پرداخت نیز مهم است، زیرا اعتماد به زیرساخت‌های پرداخت کشورهای غربی تضعیف شده است و کشورهای دوست روسیه سه چهارم گردش مالی تجاری را تشکیل می‌دهند و کار با شرکای اتحادیه اقتصادی اوراسیا ادامه دارد، حجم تجارت متقابل هر ساله در حال افزایش است.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *