علی محمولی، با اشاره به پاسخ موشکی و پهپادی ایران به دنبال حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق، گفت: عملیات «وعده صادق» در حقیقت در واکنش به عبور از مهمترین خط قرمز جمهوری اسلامی، یعنی تعرض به ایران بود.

وی اظهار کرد: حمله رژیم صهیونیستی به مرکز دیپلماتیک ایران در دمشق آخرین خط قرمزی بود که این رژیم از روی خطای محاسباتی و وحشت خود از طوفان الاقصی می‌توانست رد کند.

دبیر بین‌الملل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اضافه کرد: عملیات مستقیم ایران به رژیم صهیونیستی از آن جهت حائز اهمیت است که اساسا به عنوان دفاع مشروع از منافع ایران و در خلاء اقدام مناسب دیپلماتیک از طرف نهاد‌های بین‌المللی صورت گرفت.

پاسخ مشروع ایران معلول عزم جمهوری اسلامی بر جلوگیری از هرگونه جنگ است

وی با تأکید بر اینکه این عملیات مشروع علیه رژیم صهیونیستی، اساسا معلول عزم جمهوری اسلامی بر جلوگیری از هرگونه جنگ است، گفت: ایران هرگز در تاریخ خود آغازگر جنگی نبوده، اما با این حال اجازه وقوع جنگ هم نخواهد داد و هر اقدامی برای جلوگیری از آن انجام می‌دهد.

محمولی اظهار کرد: حمله رژیم صهیونیستی به مرکز دیپلماتیک ما در دمشق، دنباله سلسله عملیات‌های پراکنده پیدا و پنهانی بود که این رژیم جعلی از هفت اکتبر علیه مقاومت و به ویژه جمهوری اسلامی – به عنوان پایتخت و ستاد کل اتاق فکر مقاومت – آغاز کرده بود و به دلیل استیصال کابینه جنگ رژیم به سرعت به سمت عملیاتی جدی علیه تمامیت ارضی ایران پیش می‌رفت.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل عاجل‌ترین پیامد «وعده صادق»، انقطاع این زنجیره خبیث، اجبار صهیونیست‌ها به بازطراحی مبانی عملی خود در قبال ایران و جلوگیری از تجاوز به خاک ایران بود.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   روایت بازپرس ویژه از تاثیر فیلم بی بدن بر سرنوشت یک پرونده قتل

دبیر بین‌الملل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: بزرگترین فرودگاه تل‌آویو تخریب نشده، بلکه بخش‌های نظامی آن زیر ضربات موشک‌های ایران رفته و آنچه که تخریب شده، یکی از مهمترین پایگاه‌های هوایی و مقر نگهداری اصلی جنگنده‌های F-۳۵ رژیم به نام «نواتیم» در صحرای نقب است.

این فعال دانشجویی، پاسخ تنبیهی ایران به رژیم صهیونیستی را در کنار عملیات انتقامی شهادت حاج قاسم علیه پایگاه عین‌الاسد و واکنش به تجاوز پاکستان به خاک ایران دانست و تصریح کرد: در حمله به عین‌الاسد آن هم در دوره ترامپ، برخی می‌گفتند که این عملیات از قبل هماهنگ شده بود تا آمریکا ایران را آرام کند. در عملیات علیه تروریست‌های پاکستانی نیز چنین گفتند؛ اما وعده صادق ثابت کرد که هیچکدام از این ادعا‌ها شباهتی به حقیقت نداشتند، چراکه هیچ قدرت اتمی به یک کشور بدون توان نظامی هسته‌ای این اجازه را نمی‌دهد که علیه وی تهاجم سخت انجام دهد. دیگر اینکه جمهوری اسلامی ایران با چیزی فراتر از توان نظامی متعارف و بدون تعارف، به دفاع از منافع و تمامیت ارضی خود می‌پردازد.

محمولی گفت: از طرف دیگر، چیرگی بر توان پدافندی پیشرفته رژیم صهیونیستی که با قدرت دفاعی ۱۰ کشور غربی از جمله ایالات متحده، بیشتر از آنکه متکی بر ضعف پوشش پدافند باشد، بر درگیر کردن و اشباع آن سیستم‌ها متکی بود که با عملیات سایبری نیز مخلوط شده بود و همین نشان می‌دهد که مدرن‌ترین و پرهزینه‌ترین پدافند‌های جهان را می‌توان با موشک و پهپاد نه چندان مدرن به راحتی از کار انداخت؛ چه برسد به اینکه آنها را که در مقابل جدیدترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های آفندی ایرانی که از بسیاری از آنها تاکنون رونمایی نشده قرار داد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   چگونه مصرف برق یخچال فریزر را کاهش دهیم؟

وعده صادق طرح کمربند پدافند هوایی رژیم صهیونیستی را شکست

وی یادآورشد: اثر این عملیات در وهله اول سبب شکست طرح کمربند پدافند هوایی شد که توسط اعراب و غرب به دور ایران در حال ایجاد بود و دیگر، می‌تواند به عنوان تبلیغاتی برای اثرگذاری و توانمندی سلاح ایرانی به کار رود و منجر به افزایش صادرات تسلیحاتی کشور و درآمدزایی مضاعف شود.

دبیر بین‌الملل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار کرد: سال‌ها صبر استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در مقابل اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی که از نظر بسیاری یک راهبرد نادرست در مواجهه با این رژیم جعلی بود، منجر به جری‌تر شدن رژیم در برخورد با ایران و مقاومت شد و روز به روز اثرگذاری کمتری پیدا کرد.

محمولی با بیان اینکه عملیات وعده صادق به هیچ عنوان به معنای عبور ایران از قدرت بازدارندگی به قدرت تهاجمی نیست، بلکه به معنای پایان صبر استراتژیک است، تاکید کرد: به عبارت بهتر می‌توان گفت که این عملیات در واقع بازتعریف آستانه تحمل و درگیری جمهوری اسلامی نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی در رابطه با خود در هر نقطه‌ای از دنیا و به هر شکلی است

عبور از مرحله صلح و بازدارندگی مسلح

وی خاطرنشان کرد: بنابراین، قدرت بازدارندگی ایران در این میان نه تنها تغییری نداشته که می‌توان گفت تقویت نیز شده است و اکنون ما که سال‌ها است از مرحله «صلح مسلح» عبور کرده بودیم و در «بازدارندگی مسلح» قرار داشتیم، به مرحله‌ای فراتر رفته‌ایم.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   پیش‌بینی‌ها در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا چه می‌گویند؟

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد یکشنبه – ۲۶ فروردین ماه – با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

در جریان این پاسخ تنبیهی و متقابل تعداد قابل توجهی موشک کروز و بالستیک و پهپاد با مدیریت جنگ الکترونیک به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی شلیک شد که اکثر آنها به هدف اصابت کرده است.

ایران پس از این پاسخ تنبیهی به آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اگر دست از پا خطا کنند، سیلی بعدی محکم‌تر خواهد بود.

منبع: ایرنا 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *