به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری بپزنپز، «ممتاز زهرا بلوچ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در واکنش به تحریم 4 شرکت خارجی مرتبط به برنامه موشکی این کشور گفت: چنین فهرست‌بندی‌هایی از نهادهای تجاری در گذشته نیز به اتهام ارتباط با برنامه موشک‌های بالستیک پاکستان صورت گرفته بود، بدون اینکه هیچ مدرکی درباره آن ارائه شده باشد.

وی با اظهار اینکه تصمیم اخیر واشنگتن بر گرفته از یک سوءظن است، بر ضرورت مذاکره دراین‌باره تأکید کرد.

بلوچ افزود: پاکستان استفاده سیاسی از کنترل صادرات را رد می‌کند. این یک واقعیت است که همان حوزه‌های قضایی که مدعی اعمال کنترل‌های شدید منع اشاعه سلاح هستند، از الزامات مجوز برای فناوری‌های پیشرفته نظامی برخی از کشورها چشم‌پوشی کرده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با تأکید بر ضرورت خودداری از اعمال خودسرانه کنترل‌های صادراتی، بر لزوم گفتگو برای جلوگیری از تحریم‌های نادرست در زمینه فناوری تأکید کرد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   ویدیو: خلاصه بسکتبال بروکلین نتس و ممفیس گریزلیز

بیانیه افزود: همان حوزه‌های قضایی که مدعی پایبندی دقیق به کنترل‌های منع گسترش هستند، از الزامات صدور مجوز برای فناوری‌های پیشرفته نظامی برای برخی کشورها چشم‌پوشی کرده‌اند.

بلوچ ادامه داد: چنین رویکردهای تبعیض‌آمیز و استانداردهای دوگانه‌ای، اعتبار رژیم های منع گسترش و همچنین اهداف صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی را از طریق تشدید عدم تقارن نظامی تضعیف می‌کند.

انتهای پیام/.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *