به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری بپزنپز، رسانه‌های عبری در واکنش به سرنگونی یک پهپاد دیگر ارتش رژیم صهیونیستی از نوع هرمس«450» در آسمان مناطق مرزی لبنان توسط حزب‌الله اعلام کردند: ما با مشکل بزرگی روبه‌رو هستیم.

خبرنگار نظامی وب‌سایت عبری والا در این زمینه تأکید کرد: اگر برتری هوایی در حریم هوایی لبنان را از دست بدهیم، به توانایی‌های ما در جمع‌آوری اطلاعات آسیب زیادی خواهد رسید.

وی افزود: بعد از گذشت نصف سال از جنگ، حزب‌الله با موفقیت به اسرائیل ضربه می‌زند و اکنون زمان تغییر مفاهیم رسیده است.

مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که یک فروند پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی از نوع «هرمس450» را در آسمان مناطق مرزی لبنان سرنگون کرده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم بامداد امروز دوشنبه تأیید کرد که یک فروند پهپاد ارتش اسرائیل بعد از اصابت موشک زمین به هوا در داخل لبنان سقوط کرده است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   اوسمار: برایمان مهم است که بازی بعد دربی را ببریم (ویدیو)

حزب‌الله چندی قبل هم یک پهپاد ارتش اشغالگر از همین نوع هرمس450 را ساقط کرده بود.

پهپاد هرمس450 برای رصد و شناسایی دقیق مواضع مورد نظر و هدف قرار دادن آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در روند پشتیبانی از نیروهای زمینی در هر حمله و عملیات نظامی بسیار مؤثر عمل می‌کند. این پهپاد همچنین مسئول ارائه اطلاعات و نقشه به فرماندهی عملیات‌های ارتش اسرائیل است و نقش بسزایی در حمایت از عملیات‌های نظامی روی زمین و پردازش اطلاعات دارد.

هرمس450 یک پهپاد چندمنظورهٔ تاکتیکی است که جهت پروازهای طولانی در شرکت البیت سیستمز اسرائیل طراحی و توسعه یافته است. عملیات‌های شناسایی، پایش و مراقبت و رله ارتباطی مأموریت‌های اصلی این پهپاد هستند.

این پهپاد می‌تواند بین 17 تا 20 ساعت پرواز مداوم در ارتفاع 18هزارپایی داشته باشد و حداکثر برد عملیاتی آن 300 کیلومتر است. طول این پهپاد 6.1 متر و فاصله بال‌های آن 10.5 متر است. وزن ناخالص آن 450 کیلوگرم است و توانایی حمل یکصد کیلوگرم بار را دارد و می‌تواند با انجام تغییراتی ماهواره‌های ارتباطی را با خود حمل کند. نیروی محرکهٔ آن را یک موتور به‌قدرت 52 اسب بخار تأمین می‌کند. حداکثر سرعت هرمس450 به 176 کیلومتر در ساعت و سرعت کروز آن 130 کیلومتر بر ساعت است. سقف پروازی این پهپاد 5486 متر و سرعت صعود آن 4.6 متر بر ثانیه است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   پیام تبریک پوتین به پزشکیان

به‌طورکلی پهپاد هرمس450 قابلیت‌هایی فراتر از یک پهپاد دارد و شباهتی به سایر پهپادهایی که حزب‌الله از 8 اکتبر تاکنون در جنگ با ارتش اشغالگر ساقط کرده است ندارد. همه این مشخصات پهپاد هرمس450 بیانگر اهمیت بالا و گستردگی عملیات نظامی حزب‌الله در سرنگونی این پهپاد می‌باشد و منابع مربوطه اعلام کردند: این اولین اخطار رسمی به اسرائیلی‌ها و حامیان این رژیم بود.

حدود ده روز قبل هم حزب‌الله موفق شد یک پهپاد پیشرفته دیگر ارتش رژیم اشغالگر به‌نام «هرمس900» را سرنگون کند که نوع ارتقایافته هرمس450 است.

انتهای پیام/+

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *