سیدمحمدهادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سازمان امور مالیاتی کشور امروزرسالت مهمی را در زمینه تامین منابع مالی پایدار و غیر تورم‌زا برای دولت و نیز در خصوص ایجاد تحول در نظام مالیات ستانی برعهده دارد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: طی سالیان طولانی نظام مالیاتی کشور مبتنی بر روش‌های مالیات ستانی سنتی بود که معایب خاص خود را داشت، اما با ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده و اراده دولت سیزدهم اکنون با شتاب بسیار بالایی به سمت ایجاد یک نظام مالیات‌ستانی هوشمند مبتنی بر داده در کشور حرکت می‌کند.

وی با تاکید بر این که موفقیت کامل این راهبرد نیازمند همراهی اقشار مختلف مردم، نخبگان و همه متولیان است، ادامه داد: در همین رابطه یکی از وظایف مهم ما این است که ابعاد مختلف تحول در نظام مالیات ستانی و حرکت ایجاد شده در این بخش را برای گروه‌های مرجع و کسانی که می‌توانند این موضوع را برای مردم تبیین کنند، ارائه کنیم.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   تمامی کالا‌ها تا پایان سال شناسه دار می‌شوند-مجله بپز نپز

همچنین سیدمحمد آقامیری  با بیان اینکه در دولت سیزدهم تسلط خوبی روی امور مالیاتی حاکم شده است گفت: گام‌ها دولت در پیشبرد امور مالیاتی مثبت بوده است.

آقامیری بر گسترش فرهنگ مالیاتی کشور تاکید کرد و گفت: مالیات زمینه ساز توسعه در کشور است و مردم ما باید متوجه باشند با پرداخت مالیات در رشد و آبادانی کشور سهیم می‌شود.

وی سازمان امور مالیاتی را یک سازمان درآمدی برای دولت و کشور عنوان کرد و گفت: مقابله حداکثری با فرار مالیاتی از جمله دستاورد‌های دولت سیزدهم است که منافع حاصل از آن به تمام افراد جامعه خواهد رسید.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *