مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی در نشست خبری امروز در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت صدور مجوز دام زنده گفت: با توجه به آنکه کشور نیازمند گوشت قرمز است، از این رو مجوزی در خصوص صادرات دام صادر نشده است.

او در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر آخرین وضعیت صادرات مرغ افزود: بنابر آمار طی یک تا ۲ ماه اخیر بیش از هزارتن مرغ به عراق صادر شده است.

نوروزی ادامه داد: بناداریم صادرات مرغ به عنوان یک مقوله انجام شود چراکه با زیرساخت های کنونی واحد های  مرغداری امکان صادرات ۳۰۰ هزار تن مرغ در سال وجود دارد. لذا با افزایش میزان جوجه ریزی ها می‌توان بخشی از نیاز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزارتنی مرغ کشورهای اطراف را تامین کرد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   سقف قیمتی برای ایرلاین‌ها گذاشته شده است + فیلم-مجله بپز نپز

رئیس سازمان دامپزشکی افزود: سالانه ۳.۶ دوره جوجه ریزی در واحدهای مرغداری صورت می گیرد که اگر آن را به ۴ دوره ۱۷۰ میلیون قطعه جوجه ریزی افزایش دهیم، مازاد تولید را باید به بازارهای هدف صادر کرد.

معاون وزیر جهاد گفت: اگر میزان جوجه ریزی ها با زیرساخت های فعلی  را به ۶ دوره افزایش دهیم، امکان صادرات مرغ تا مرز یک میلیون تن و حتی تولید مرغ سایز هم وجود دارد.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *