عصر روز شنبه بود که شبکه خبری الجزیره مصاحبه‌ای را با یک شهروند فلسطینی به نام «جمیله الهسی» که همراه با گروه دیگری از مردم در محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی در نزدیکی بیمارستان «الشفا» بوده و از آن نجات یافته بودند، روی آنتن برد.

رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه گذشته و با بهانه تکراری وجود تونل در بیمارستان الشفا که گروه‌های مقاومت فلسطینی از آن استفاده می‌کنند، به این بیمارستان که مرکز درمانی اصلی غزه است، حمله کرده‌اند.

این شهروند فلسطینی افشا کرد که نظامیان صهیونیست علاوه بر بمباران، کشتار، محاصره و جلوگیری از رساندن آب و غذا به مردمی که در نزدیکی بیمارستان بودند، به زنان فلسطینی نیز هتک‌حرمت کردند.

ویدئو ضبط‌شده این افشاگری به سرعت در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی و همچنین رسانه‌ها دست‌به‌دست شد و واکنش‌های بسیاری را برانگیخت.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   آمارسازی به جای حقیقت‌یابی

پس از افشاگری این شهروند فلسطینی از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در نزدیکی بیمارستان الشفا، برخی کاربران و رسانه‌ها مدعی شدند شبکه الجزیره متن این اظهارات را از شبکه‌های اجتماعی خود حذف و این خبر را به نوعی تکذیب کرده است.

طبق بررسی‌های خبرنگار ایسنا، متن اظهارات الهسی از وبگاه و کانال تلگرامی الجزیره حذف شده، اما در صفحه این شبکه در ایکس موجود است.

افشاگری شاهد عینی الجزیره

پیش از این، اما کارشناسان سازمان ملل اعلام کرده بودند «ادعا‌ها درباره تجاوز جنسی اسرائیل به زنان فلسطینی معتبر هستند».

امروز همچنین روزنامه جروزالم‌پست نوشت «عمیر آویوی» ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی گفته یک مقام وزارت خارجه آمریکا، اسرائیل را به سوءاستفاده جنسی سیستماتیک از زنان فلسطینی متهم کرده است.

منبع: ایسنا

افزایش آگاهی و اطلاعات:   کمبود این ویتامین باعث خواب رفتن پاها می شود!

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *