عیدی بورس به سهامداران با قد کشیدن شاخص/ سکه در کانال ۳۹ میلیون تومان سال جدید را شروع کرد/ از نرخ دلار و یورو چه خبر؟

به گزارش بپزنپز اقتصادی؛ امروز یکشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۳، نخستین روز کاری سال جدید بود، به گونه‌ای که با فعالیت شبکه بانکی و بازار سرمایه، عملا بازار‌های مالی استارت سال نو را زدند و در پایان فعالیت تالار شیشه‌ای در نخستین روز کاری سال، شاخص کل بورس با رشد ۴۱۲۵۶ واحدی به سطح ۲ میلیون و ۲۳۶ هزار واحد رسید و بازدهی ۱.۸۸ درصدی را به ثبت رساند.

امروز بیشتر بزرگان بازار سهام، برای سهامداران خود سوددهی به همراه داشتند، به گونه‌ای که نماد‌های فولاد، فملی، شپنا، نوری و شستا، بیشترین تاثیر مثبت را در سبزپوشی بازار داشتند. از سوی دیگر، ۶۶ نماد در صف خرید بودند که ارزش صف‌های خرید به  ۴۰۷.۳ میلیارد تومان رسید. هرچند در اولین روز فعالیت بورس در سال جدید، سهامداران گروه بانکی از عدم اعلام نرخ تسعیر ارز شبکه بانکی از سوی بانک مرکزی گلایه داشتند، زیرا یکی از مواردی که می تواند معمولا در سبزپوشی نمادهای گروه بانکی تاثیر داشته باشد، خبر اعلام نرخ تسعیر ارز برای شبکه بانکی است؛ موضوعی که توسط بانک مرکزی و تعیین و اعلام می شود، ولی بر خلاف حداقل سه سال گذشته، بانک مرکزی در اعلام نرخ تسعیر تعلل کرده است!

افزایش آگاهی و اطلاعات:   سند مالکیت مجموعه تاریخی تخت جمشید صادر می‌شود

در مجموع، سبزپوشی امروز بورس تهران در شرایطی رقم خورد که شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات آخرین روز کاری سال گذشته نیز با ۳۴ هزار و ۶۸۶ واحد افزایش در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۹۳ واحدی قرار گرفته بود و حالا این روند در سال جدید تداوم داشته است.

نوسان دلار و یورو در مرکز مبادله

در نخستین روز فعالیت بازار‌های مالی در سال ۱۴۰۳؛ نرخ اسکناس دلار آمریکا در دادوستد‌های مرکز مبادله ایران با افزایش حدود ۵۰۰ تومانی نسبت به یک ماه قبل، به رقم ۴۳۴۷۲ تومان رسیده و نرخ حواله دلار نیز ۴۰۵۵۲ تومان است.

عیدی بورس به سهامداران با قد کشیدن شاخص/ سکه در کانال ۳۹ میلیون تومان سال جدید را شروع کرد/ از نرخ دلار و یورو چه خبر؟

این در حالی است که قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله به رقم ۴۷۰۸۲ تومان رسید و نرخ حواله یورو نیز ۴۳۹۲۰ تومان تعیین شد. همچنین قیمت اسکناس درهم امارات در این مرکز، ۱۱۸۳۷ تومان و نرخ حواله درهم نیز ۱۱۰۴۲ تومان برآورد شده است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   مسیگر: همه تمرکز بازیکنان ایران روی موفقیت در بازی رده بندی است

سکه در کانال ۳۹ میلیون تومان معامله شد

با آغاز رسمی فعالیت بازارها، امروز بهای انواع سکه در بازار تهران با افزایش همراه بود، به گونه‌ای که بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، بهای یک قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با افزایش ۳۰۱ هزار تومانی نسبت به پایان سال قبل به رقم ۳۹ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان رسیده است که رکورد جدید قیمتی محسوب می‌شود.

همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام طرح قدیم در بازار امروز تهران با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به رقم ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید و هر نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شدند که نسبت به روز کاری قبل، گران‌تر شده اند. هر سکه یک گرمی نیز در اولین روز کاری سال، ۷ میلیون تومان ارزشگذاری شد. از سوی دیگر، قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران، به ۳ میلیون و ۲۷۸ هزار تومان رسیده است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   ۵هزار فروشگاه به شبکه کالابرگ الکترونیکی بازگشتند

عیدی بورس به سهامداران با قد کشیدن شاخص/ سکه در کانال ۳۹ میلیون تومان سال جدید را شروع کرد/ از نرخ دلار و یورو چه خبر؟

رشد قیمت سکه تمام در بازار امروز در حالی است که بانک مرکزی در روز‌های پایانی سال گذشته با حراج سکه‌های تمام بهار آزادی تلاش کرد از روند صعودی قیمت‌ها جلوگیری کند؛ به گونه‌ای که در آخرین حراج سکه سال قبل که در تاریخ یکشنبه ۲۷ اسفندماه برگزار شد، از  مجموع ۸۲۶۹ قطعه سکه تمام ثبت سفارش شده، ۲۲۷۳ قطعه سکه تمام بهار آزادی با میانگین قیمت ۳۵ میلیون و ۱۶۹ هزار تومان تخصیص داده شد. نرخی که با بازار امروز، حدود چهار میلیون تومان اختلاف دارد و به بیان دیگر برای کسانی که دو روز مانده به پایان سال در حراج سکه شرکت کردند، ۴ میلیون تومان سود در بر داشته است!

همچنین در حراج پایانی سال قبل؛ از مجموع ۹۶۳۷ قطعه ربع سکه ثبت سفارش شده، ۶۱۱۶ قطعه با میانگین قیمت ۱۲ میلیون و ۳۸۳ هزار تومان به متقاضیان و از مجموع ۶۲۹۴ قطعه نیم سکه ثبت سفارش شده، ۱۱۰۹ قطعه با میانگین قیمت ۲۰ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان تخصیص داده شد.

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *