عابربانک‌ های تهران اسکناس ندارند؟!

به گزارش بپزنپز به نقل از روزنامه شرق، این روزها، به‌خصوص در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ و ایام نوروز، برای دریافت وجه نقد از عابربانک‌ها، فاصله‌های طولانی میان شعب بانکی را طی می‌کنند، اما بعضا دست خالی باز می‌گردند.

در روزهای اخیر، برخی از دستگاه‌های عابربانک در شعب مختلف بانکی، در بسیاری از مناطق تهران خالی از اسکناس هستند که این مساله مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

برپایه این گزارش، فعالیت ناقص عابربانک‌ها تقریبا از چهارشنبه‌سوری ادامه دارد و مسئولان شعب بانکی توجه به نیاز مردم در روزهای تعطیل به پول نداشته‌اند.

نبود اسکناس در عابربانک‌ها سبب سرگردانی مردم مناطق مختلف تهران شده است.

برخی از مردم در گفت‌وگو با خبرنگاران می‌گویند که برای دریافت وجه نقد از عابربانک بارها به شعبات مختلف بانک‌ها مراجعه کرده‌اند اما از دریافت مشتی اسکناس ناامید شده‌اند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   ادامه اجرای سیاست تثبیت اقتصادی با ابزار‌های جدید و راه اندازی بازار ارز توافقی-مجله بپز نپز

مشاهدات میدانی خبرنگاران نیز حاکی است که در بسیاری از عابربانک‌ها، در میادین مختلف شهر، گزینه پرداخت وجه قطع است و صرفا خدمات نقل و انتقال پول و…، انجام می‌شود.

برخی از مردم می گویند که ساعات مختلفی از روز برای دریافت پول به عابربانک‌ها مراجعه کرده‌اند اما با مشکل مواجه شده‌اند.

گروهی دیگر از مردم به نکته مهم دیگری اشاره کرده و می گویند که عابربانک‌ها از مدت‌ها قبل، از پرداخت اسکناس به مردم خودداری کرده و صرفا چک پول ارائه می‌دهند که خرد کردن آن‌ها نیز داستان دیگری است.

 

این در حالی است که بانک مرکزی در روزهای پایانی سال گذشته، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود شبکه بانکی به منظور پاسخگویی به آن دسته از مشتریان بانکداری الکترونیک که در استفاده از خدمات شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت دچار مشکل و یا مغایرت می‌شوند، نسبت به برقراری کشیک در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی اقدام کنند. اما گردشی کوتاه در چند خیابان و معابر اصلی شهر چگونگی برخورد بانک‌ها با این اطلاعیه را نشان می‌دهد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   فروش بلیت قطار‌های فوق‌العاده مشهد از فردا ساعت ۹ صبح-مجله بپز نپز

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *