ابراهیم بازیان در گفت وگوی ویژه خبری گفت: امروز سهام دو باشگاه پرطرفدار کشور واگذار شد به طوری که ۸۵ درصد سهام این  دو باشگاه  در فرابورس ایران به بخش غیردولتی واگذار شد. سال ۱۴۰۰ متأسفانه به جهت عدم رعایت بعضی از ضوابط کنفدراسیون فوتبال آسیا دچار محرومیت‌هایی شده بودند.

او افزود:این موضوع از سال ۷۶ مطرح شد که در سال ۱۴۰۰ اولین گام در این خصوص برداشته شد در انتهای سال گذشته مجدد تلاش شد که این بار از طریق مشارکت طلبیدن یک مجموعه مشترک یعنی کنسرسیومی از بانک‌های غیردولتی و کنسرسیومی از شرکت‌های صنایع پتروشیمی ذیل هلدینگ خلیج فارس این مسئله بتواند حل و فصل بشود و بحمدالله این اتفاق امروز صبح در فرابورس ایران محقق شد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   صدور شناسه یکتا از ۴۰۰ هزار فقره عبور کرد-مجله بپز نپز

بازیان تصریح کرد:همچنین در جلسات روز گذشته که تشکیل شد برای هر یک از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال یک تقاضا دریافت شده بود و پس از بررسی مدارک متقاضیان خرید سهام دو شرکت یادشده و صحبت های این موضوع  در نهایت با تصمیم کارگروه، صلاحیت متقاضیان مورد تأیید این سازمان قرار گرفت.

به گفته او،قیمت هر سهم استقلال ۳ هزار و ۴۶ ریال و ارزش کل معامله این باشگاه در بازار سهام حدود ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و قیمت هر سهم باشگاه پرسپولیس سه هزار و ۵۸۰ ریال و ارزش کل معامله رقمی حدود ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود.

سرپرست سازمان خصوصی‌سازی افزود: همچنین در این میان ۶ بانک عامل و ۶ هلدینگ پتروشیمی از خریداران تیم استقلال بودند که این صلاحیت ها توسط سازمان خصوصی سازی و بورس تایید شده است،که متقاضیان قبل از ورود برای معامله نخست صلاحیت شان مورد بررسی قرار گرفت و سپس اجازه حضور در بازار سهام را پیدا کردند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   هافبک تیم ملی نوجوانان به گل گهر پیوست

او گفت: صبح فردا قرارداد امضا می شود و مراحل تشریفات باید طی شود بر این اساس ۱۰ درصد ارزش سهام حدود ۳۲۰ میلیارد تومان برای باشگاه پرسپولیس و ۲۸۰ میلیارد تومان برای باشگاه استقلال به حساب شرکت سپرده‌گذاری واریز می شود.

بازیان در پاسخ به این سوال که  پرداختی‌ها به چه صورت انجام می‌شود؟ گفت:۱۰ درصد نقدی و ۹۰ درصد مابقی به صورت اقساط  انجام خواهد شد.

سرپرست سازمان خصوصی‌سازی این را هم گفت که قطعی‌شدن معامله ۶ هزارمیلیاردتومانی سرخابی‌ها تا روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت سال جاری انجام خواهد شد.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *