ستاد عملیات مکه تعداد زائران ایرانی تا بامداد جمعه در سرزمین وحی را ۷۶۹۳۶ نفر و در جوار حرم نبوی را ۱۰۰۸۸ نفر اعلام کرد.

امسال قرار است حدود ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از ایران در موسم «حج تمتع» حضور یابند و در کنار سایر مسلمانان اعمال عبادی این ایام را انجام می‌دهند.

بر اساس این گزارش، در بازه زمانی تا بامداد جمعه ۱۸ خرداد ۳۶۵ کاروان از ایستگاه‌های پروازی در کشورمان وارد فرودگاه مدینه منوره شده‌اند و جمعیت ورودی به این شهر بالغ بر ۵۰ هزار و ۱۷۹ نفر است.

زائران مدینه قبل ۵ روز در شهر پیامبر اقامت دارند و با احرام بستن در میقات شجره راهی مکه مکرمه می‌شوند و از تعداد ورودی‌ها به مدینه منوره، تاکنون ۴۰ هزار و ۹۱ نفر به مکه رهسپار شده‌اند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   ابتلای صادق زیبا کلام به بیماری در زندان صحت ندارد-مجله بپز نپز

روند ورود زائران مدینه قبل پایان یافته است و ورود حجاج کشورمان از طریق فرودگاه جده به مکه به صورت طبیعی ادامه دارد و تا بامداد جمعه ۶۶ هزار و ۸۴۸ زائر در جوار بیت الله الحرام اسکان یافته‌اند که ۲۶ هزار و ۷۵۷ نفر آنان از طریق فرودگاه جده به مکه مکرمه وارد شده‌اند.

این گزارش حاکی است؛ در حال حاضر ۴۸۶ کاروان ایرانی در بیش از ۶۰ هتل مکه مکرمه مستقر شده‌اند و از ابتدای اعزام‌های حج تا بامداد جمعه ۲۲۰ پرواز به فرودگاه مدینه و ۱۲۳ پرواز به فرودگاه جده صورت گرفته است.

منبع: مهرSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *