لیگ قهرمانان اروپا از سال آینده با فرمت جدید و با ۳۶ برگزار خواهد شد.  یکی از تغییرات فرمت جدید، اختصاص یافتن سهمیه اضافه برای دو کشوری است که نمایندگانش بهترین عملکرد را در سه رقابت اروپایی یوفا یعنی لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس ثبت کنند.

با صعود آاس رم و آتالانتا به نیمه نهایی لیگ اروپا و صعود فیورنتینا به نیمه نهایی لیگ کنفرانس اروپا، ایتالیا بهترین عملکرد را در این فصل مسابقات اروپایی در بین همه کشورهای اروپا داشته. تیم های ایتالایی اگرچه در لیگ قهرمانان اروپا نتیجه نگرفتند و هیچ ایتالیایی ای در بین هشت تیم برتر لیگ قهرمانان نبود، اما تیم های این کشور در لیگ اروپا و لیگ کنفرانس خوب پیش رفتند و سهمیه پنجم سری آ ایتالیا در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا قطعی شد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   قاسم‌پور: برخی مربیان حد و حدود خود را بدانند

 این سهمیه اضافه به تیم پنجم جدول سری آ اختصاص می‌یابد که در حال حاضر در اختیار رم است و به این ترتیب مصاف هفته آینده بولونیا و رم (تیم های چهارم و پنجم سری آ ایتالیا) که حساسیت فوق العاده ای در راه صعود به لیگ قهرمانان داشت، کمتر می شود. البته رم جایگاه پنجمی خود را توسط آتالانتا در خطر می بیند و شاگردان گاسپرینی هم یکی از مدعیان کسب سهمیه لیگ قهرمانان هستند.

دیگر سهمیه اضافه به احتمال فراوان به بوندس لیگا می‌رسد. پس از ناکامی عجیب تیم‌های لیگ برتر در فصل جاری مسابقات اروپایی، بوندس لیگا فاصله زیادی تا رزرو کردن سهمیه پنجم ندارد، به خصوص اینکه دورتموند، بایرن مونیخ و بایرلورکوزن هنوز به کار خود در مسابقات اروپایی ادامه می‌دهند. استون ویلا تنها نماینده باقی مانده از لیگ برتر انگلیس است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   اوسمار: معلوم نیست فصل آینده در پرسپولیس باشم

سهمیه سری آ ایتالیا برای شرکت در لیگ قهرمانان اروپا اضافه شدSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *