به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری بپزنپز، اکبری امروز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: این ساختمان با جنگنده های اف 35 و 6 موشک مورد حمله قرار گرفت و من در محل کار خودم در سفارت بودم و بسیار آسیب دید.

اکبری افزود: رژیم صهیونیستی اولین بارش نیست و جرم و جنایت های زیادی علیه دیپلمات ها انجام داده است.

وی در ادامه افزود: اسرائیل بعد از این همه جنایت در 6 ماه گذشته ضد ملت فلسطین  مرتکب شد امروز هم این جنایت را علیه ایران مرتکب شد. شماری از مستشاران ایرانی در ساختمان بودند و به شهادت رسیدند. این عمل پاسخ قاطع ما را در پی خواهد داشت.

سفیر ایران در دمشق خاطرنشان کرد: تاکنون آواربرداری کامل انجام نشده و بین 5 تا 7 نفر به شهادت رسیدند و آمار دقیق بعدا منتشر خواهد شد. دو نفر از نیروهای پلیس نیز به شهادت رسیدند. ما فعلا نمی‌توانیم اسامی را اعلام کنیم.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   تاریخچه‌ جالب بازی پرطرفدار منچ

سفیر ایران در سوریه ساعتی بعد در گفت‌وگویی گفت: چند نفر از دیپلمات‌های رسمی سفارت بودند که به شهادت رسیدند. دو تن از نیروهای پلیس سوری هم مجروح شدند و تعدادی از ماشین‌ها اتش گرفت و بخشی از ساختمان سرکنسولگری فروریخت. 

وی تاکید کرد: نتانیاهو یک تنه دارد این جنایات را مرتکب می شود تا خود را حفظ کند. ایران تا به امروز در مقابل اینهمه جنایت‌ها ایستادگی داده و قطعا پاسخ متناسب خواهد داد. 

اکبری گفت: برای اولین بار است که رژیم ساختمان رسمی دیپلماتیک ایران را مورد هجوم قرار دهد و به جنایت اعتراف کند. ایران در انتقام مناسب ان‌شالله جواب خواهد داد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی غروب امروز ساختمان کنسولگری ایران در خیابان المزه دمشق را هدف حملات هوایی قرار دادند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   رایزنی معاونان وزرای خارجه ایران و عمان

وزارت دفاع سوریه تایید کرد که در حمله هوایی رژیم اسرائیل ساختمان کنسولگری ایران هدف حمله قرار گرفته است. 

در بیانیه وزارت دفاع سوریه آمده است حدود ساعت 5 عصر، دشمن اسرائیلی اقدام به یک تجاوز هوایی از سمت جولان اشغالی کرد و ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *