به گزارش خبرگزاری بپزنپز، بعد از آنکه محمدرضا گرایی و سعید اسماعیلی هر دو به نشان برنز تورنمنت رنک‌دار مجارستان رسیدند، طبق مفاد چرخه وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی، مبارزه انتخابی رودررو در پایان کشتی‌های نوبت عصر، تعیین‌کننده ملی‌پوش آخر ایران در المپیک شد.

سعید اسماعیلی که کشتی اول را با نتیجه 6-صفر به سود خود تمام کرده بود در مبارزه دوم هم 6-4 به برتری رسید و پنجمین کشتی‌گیر خوزستانی بود که حضورش را در المپیک پاریس قطعی کرد.

به این ترتیب این کشتی‌گیر جوان صاحب دوبنده 67 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در المپیک شد و قهرمان این وزن المپیک 2020 توکیو، از حضور در رقابت‌های پاریس بازماند.

پیش از محمدرضا گرایی، برادرش محمدعلی هم به قبول شکست در مرحله مقدماتی تورنمنت رنکینگ‌دار مجارستان، به مبارزه انتخابی با امین کاویانی‌نژاد نرسید و تا برخلاف المپیک قبلی، این بار هیچ کدام از برادران گرایی در المپیک 2024 حضور نداشته باشند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   تصمیمات داور دیدار پرسپولیس - استقلال خوزستان درست بود؟

سعید اسماعیلی برای رسیدن به المپیک از مسیر تورنمنت بوداپست، مسیر بسیار سخت‌تری را پشت سر گذاشت. او ابتدا اسفند ماه سال گذشته قهرمان جام وهبی‌امره ترکیه شد و پس از آن نیز مدال طلای قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داد.

در تورنمنت مجارستان درحالیکه با قرعه سختی مواجه شده بود، 10-صفر نستور آلمانزا از شیلی و 6-صفر والنتین پتیک از مولداوی را شکست داد و سپس در نیمه‌نهایی در مصاف با حریف سرسختش اورتا سانچز کوبایی قهرمان وزن 60 کیلوگرم المپیک 2020 توکیو و قهرمان سال 2023 وزن 67 کیلوگرم جهان، درحالیکه از حریف پیش بود، در دو ثانیه پایانی به دلیل رها کردن کشتی به خیال آنکه مبارزه تمام شده، از حریف فن خورد و کشتی را 9-7 واگذار کرد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   پرسپولیس برابر ملوان محکوم به برد است/ باید سرخابی‌ها را به اهلش بسپارند

او در مصاف با سوگابه کشتی‌گیر بسیار خوب و جنگنده ژاپنی هم کامبک کرده و حریف را شکست داد تا به مصاف رودررو با محمدرضا گرایی برسد. گرایی اما با قرعه مناسبی مواجه شد و 4 بر 2 سلیمان نصر از تونس و 5 بر 1 ماماداسا سیلا از فرانسه را شکست داد و در نیمه‌نهایی 6 بر 1 مغلوب لری ابولادزه قهرمان وزن 63 کیلوگرم جهان از گرجستان شد. او در دیدار رده‌بندی هم آندرس مونتانو از اکوادور را برد و صاحب مدال برنز شد.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *