به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری بپزنپز به نقل از خبرگزاری «تاس»، دفتر روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) اعلام کرد که جنایتکاران پس از ارتکاب حمله تروریستی در تالار شهر کروکوس (Crocus City Hall) در حومه شهر  مسکو، قصد داشتند از مرز روسیه با اوکراین عبور کنند؛ آنها از طرف اوکراین تماس‌هایی در این رابطه داشتند.

در این رابطه، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز ابراز عقیده کرد که اوکراین به مدت 10 سال است که با دست کشورهای غربی به مرکز گسترش تروریسم در کل قاره اروپا تبدیل شده است.

او این واقعیت را مورد توجه قرار داد که تروریست‌ها پس از جنایت خویش قصد داشتند خود را به اوکراین رسانده و در آنجا پنهان شوند. زاخارووا افزود:  «همان کشوری که به دست رژیم های لیبرال غربی ده سال است که به مرکز گسترش تروریسم در اروپا تبدیل شد و در جنون افراطی حتی از کوزوو هم پیشی گرفته است.»

افزایش آگاهی و اطلاعات:   باند خرید و فروش آرا در مرودشت بازداشت شدند

پیش از این مشخص شد که 11 نفر از جمله چهار تروریست که مستقیماً در این حمله تروریستی دست داشتند، بازداشت شده‌اند. این افراد به فاصله چند ساعت در منطقه بریانسکی بازداشت شدند. این افراد در حال انتقال به مسکو هستند. یادآوری شده که اقدامات لازم  برای شناسایی تمامی افراد دخیل در این حادثه ادامه دارد. 

سرویس امنیت فدرال با اشاره به اینکه مشخص شده این حمله تروریستی با دقت طراحی شده بود، افزود: «سلاح‌های مورد استفاده تروریست‌ها از قبل در یک انبار آماده شده بود».

الکساندر بورتنیکوف، رئیس سرویس امنیت فدرال نیز گزارش دقیقی در خصوص بازداشت عاملان این جنایت به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه داده است. وی اطمینان داد که کار برای شناسایی تمامی همدستان این حمله ادامه دارد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   سامانه بارشی روز شنبه بعدظهر وارد گلستان می شود

کمیته تحقیقات روسیه نیز گزارش داد که تعداد قربانیان حمله تروریستی مسکو به 115 نفر افزایش یافت.  طبق این اطلاعات، نیروهای امداد و نجات در حال پاکسازی آوار، اجساد بیشتری از کشته شدگان را پیدا کردند و کار جستجو ادامه دارد.

اولاف شولز، صدراعظم آلمان نیز امروز شنبه، حمله تروریستی در حومه پایتخت روسیه را محکوم کرد. او در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) نوشت: «ما حمله تروریستی وحشتناک به شرکت کنندگان بیگناه در یک کنسرت‌ در مسکو را محکوم می‌کنیم. فکر ما با خانواده قربانیان و همه کسانی است که در این حادثه آسیب دیده‌اند.»

 آنالنا باربوک، وزیر امور خارجه آلمان نیز  تاکید کرد که  برلین “ترور بزدلانه و غیرانسانی” را در هر کجا محکوم کرده و با مردم روسیه همدردی می‌کند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   عضو هیأت رییسه فدراسیون جهانی از ایران رفت

دولت گرجستان نیز حمله تروریستی شنیع رخ داده در مسکو را محکوم کرد و به مردم روسیه تسلیت گفت. 

در این رابطه ولادیمیر پوتین و الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، طی گفتگوی تلفنی آمادگی خود برای همکاری در مبارزه با تروریسم را تایید کردند. 

انتهای پیام/ 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *