به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری بپزنپز، «کوبی ماروم» سرهنگ ذخیره ارتش اسرائیل در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «حزب‌الله در هفته‌های اخیر به‌شیوه‌ای پیچیده و عالی حمله کرده است؛ حملاتی که به بازدارندگی اسرائیل آسیب می‌رساند».

او افزود:  «هزینه جنگ با حزب‌الله بسیار بالاست؛ بنابراین باید فرصتی برای تلاش دیپلماتیک به وجود آوریم».

آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه دو روز اخیر در شمال فلسطین اشغالی و شهرک‌های صهیونیست‌نشین در پی اصابت موشک‌های حزب‌الله بار دیگر موجب انتقاد شدید محافل اسرائیلی در خصوص عدم توانایی این رژیم در مقابله با حملات حزب‌الله شده است.

در این راستا «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم اسرائیل شامگاه سه‌شنبه ادعا کرد: «اگر فرماندهی شمال را به من بسپارند، قول می‌دهم که مشکل حزب‌الله را حل کنم».

افزایش آگاهی و اطلاعات:   تجارت ۵۵ میلیارد دلاری ایران با ۱۵ کشور همسایه

او روز گذشته نیز در واکنش به آتش‌سوزی‌های گسترده چند روز اخیر در شمال فلسطین اشغالی گفت: «آتش‌سوزی‌های شمال نشان شکست و ادامه سیاست عدم حمله و کنترل صرف است؛ اکنون زمان به آتش‌ کشیدن لبنان فرا رسیده است».

یائیر لاپید رهبر مخالفان نتانیاهو نیز در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «شمال در حال سوختن است و همراه آن قدرت بازدارندگی اسرائیل نیز در حال از بین رفتن است؛ این [وضعیت] نشان می‌دهد که دولت هیچ راهبردی ندارد».

در این راستا مرکز پژوهش‌های امنیتی شمال (فلسطین اشغالی) موسوم به «الما» در گزارشی نوشت: که پایش حملات حزب‌الله از اکتبر گذشته تاکنون نشان می‌دهند که ماه به ماه این حملات شدت و گستردگی بیشتری گرفته است به‌نحوی که ماه گذشته میلادی به بالاترین سطح خود رسید و به 325 مورد تهاجم با میانگین 10 حمله در یک روز رسید.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   آتش‌سوزی در شهرک‌های شمال فلسطین اشغالی ادامه دارد

در ادامه این گزارش آمده است: ماه مه سال جاری شاهد پرحجم‌‌ترین حملات حزب‌الله علیه اسرائیل از 7 اکتبر گذشته تاکنون بوده است.

در این میان بامداد امروز، چهارشنبه، نیز وبگاه روزنامه یدیعوت آحارانوت خبر داد که حداقل 10 موشک از جانب لبنان به‌سمت منطقه الجلیل شلیک شده است و آژیرهای هشدار در کیبوتس «المالکیه» به صدا در آمده است.

مقاومت اسلامی لبنان هم اعلام کرد: رزمندگان حزب‌الله گروهی از نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل را در نقطه مرزی «المالکیه» با گلوله‌های توپخانه مورد هدف قرار داده‌اند که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از آن‌ها شده است.

انتهای پیام/+
 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *