به گزارش خبرگزاری بپزنپز، تیم فوتبال بارسلونا که در ماه مِی سال 2023 آخرین بازی خود را در ورزشگاه نوکمپ انجام داد و سپس به طور موقت به ورزشگاه مونتجویک نقل مکان کرد تا ورزشگاه‌ افسانه‌ای کاتالان‌ها بازسازی شود، به نظر می‌رسد زودتر از چیزی که در ابتدا پیش‌بینی شده بوده به خانه اصلی خود بازخواهد گشت.

روزنامه «موندو دپورتیوو» چاپ کاتالونیا در این خصوص گزارش داد؛ باشگاه بارسلونا امیدوار است در ماه دسامبر 2024 (پایان سال جاری میلادی) جهت میزبانی از بازی‌های خود به ورزشگاه اسپاتیفای نوکمپ بازگردد و در ابتدا با ظرفیت 65 هزار نفری میزبان هوادارانش خواهد بود. پیش از این گفته شده بود که فرایند بازسازی نوکمپ تا سال 2025 ادامه خواهد یافت.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   کسب ۶ مدال بانوان همراه با رکوردشکنی پریسا عرب در روز سوم

پروژه بازسازی این ورزشگاه خاطره‌انگیز هزینه‌ای در حدود 1.6 میلیارد دلار در برخواهد داشت و ظرفیت سکوهای آن از 99 هزار و 354 نفر به 106 هزار نفر افزایش خواهد یافت. همچنین سقف جمع شونده‌ای تمام جایگاه‌ها را پوشش می‌دهد و صفحات متحرک پلی‌‌کربنات و شیشه نیز در بخش‌های مختلف آن نصب خواهند شد که به تماشاگران این امکان را خواهد داد تا جلوه‌های نوری پیچیده‌‌ای را تجربه کنند.

نوکمپ که از سال 1957 مورد بهره‌برداری قرار گرفته، در این سال‌ها دو بار بازسازی شده است. در سال 1981 گنجایش این ورزشگاه ابتدا به 120 هزار صندلی افزایش یافت، اما در سال 1998 به دلیل قوانین جدید یوفا مکان‌های ایستاده باید حذف می‌شد که در نتیجه گنجایش آن به 98 هزار و 934 صندلی کاهش یافت.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   جام ملت‌های فوتسال آسیا| ازبکستان برد، عربستان تحقیر شد

تیم فوتبال بارسلونا , ژاوی ,

خبر دیگر از بارسلونا این است که کمیته استیناف فدراسیون فوتبال اسپانیا فرجام‌خواهی باشگاه بارسلونا درباره محرومیت دو جلسه‌ای ژاوی هرناندس را رد کرد و محرومیت این مربی 44 ساله پابرجا ماند. به این ترتیب ژاوی به دلیل اعتراض‌های پرخاشگرانه‌اش به سانچس مارتینس داور دیدار اتلتیکومادرید – بارسلونا در ورزشگاه متروپولیتانو، در بازی با تیم‌های لاس‌پالماس و کادیس در رقابت‌های لالیگا روی نیمکت کاتالان‌ها نخواهد بود.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *