رضا محمدی درباره طرحی مبنی بر برخورد با زباله گردان غیر مجاز که از ابتدای فروردین آغاز شده خبر داد و گفت: طی این طرح، نزدیک به ۶۰۰تن زباله خشک از زباله‌جمع‌کن‌ها و ۱۵۰خودرو از زباله‌گرد‌های غیرمجاز توقیف کردیم.

او افزود: مافیا‌های زباله در تهران از هر زباله گرد بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون درآمد دارند ولی دستمزد حداقلی بین ۶ تا ۱۰ میلیون به آنها می‌دهند بدون اینکه هیچ ضمانتی در مقابل جان و امنیت آنها داشته باشند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در ادامه یک ماجرای جالبی را از یکی از زباله گردان بازگو کرد و گفت: یکی از پیمانکار‌ها به بنده توضیح داد که یک‌بار به زباله‌گردی اعلام کرده که بهتر است به‌عنوان پاکبان استخدام شود؛ چون این کار بیمه و حقوق ثابت دارد. این فرد از طریق پیمانکار رصد می‌شود و می‌فهمند که در یک خانه محقر محدوده منطقه ۲۰زندگی می‌کند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   ۱۷ سال اهدای خون داوطلبانه در ایران

محمدی افزود: کارشناسان ما در ادامه می‌بینند که نصف خانه این فرد مملو از زباله‌های خشک بوده که براساس نظر کارشناسان حدود ۶۰میلیون تومان ارزش داشته است، اما مافیا از او ۱۰میلیون تومان می‌خرید. جالب است بدانید که این فرد اکنون به‌عنوان پاکبان در شهرداری استخدام شده است.

منبع: همشهری آنلاین

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *