به گزارش گروه عبری خبرگزاری بپزنپز، روزنامه معاریو در گزارشی در این رابطه اعلام کرد: تصور نمی‌شود از حمله به رفح هم نتیجه خاصی به دست آید؛ احساس کلی و عمومی آن است که همه چیز در حال فروپاشی است.

این رسانه عبری‌زبان اعتراف کرد: اسرائیل تلفات شدیدی را در عملیات 7 اکتبر (طوفان الاقصی) متحمل شده است و حماس توانست در آن روز حداقل برای 24 ساعت کنترل شهرک‌ها و پایگاه‌های اسرائیلی را در اختیار داشته باشد؛ امری که از سال 1948 (تأسیس رژیم صهیونیستی) بی سابقه بوده است.

در ادامه این یادداشت آمده است: خطر تنها از غزه سرچشمه نمی‌گیرد، بلکه نگرانی از شعله‌ور شدن انتفاضه سوم در کرانه باختری هم وجود دارد؛ امری که نشان می‌دهد بنیامین نتانیاهو نخواهد توانست چهره خود را به عنوان یک شخصیت قوی در تاریخ اسرائیل حفظ کند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   مصرف آب پایتخت‌نشینان در خانه‌تکانی با زمان اوج مصرف تابستان برابر شد

به اعتقاد معاریو، منطقه شمال هم‌مرز با لبنان نیز شرایط بهتری ندارد بلکه بر عکس روز به روز بر وخامت آن هم افزوده می‌شود. ارتش اسرائیل تا به امروز راه حلی برای مقابله با پهپادهایی که در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند، ندارد و در مقابل در صورت تهاجم به لبنان هم اسرائیل دچار فاجعه خواهد شد.

از دیدگاه این رسانه پر مخاطب اسرائیلی، نیروهای نظامی چه کادر و چه احتیاط طی این مدت به شدت خسته و دچار فرسودگی شده‌اند. نه تنها مشکل در تأمین نیروی انسانی برای جنگ است بلکه انبارهای تسلیحات هم نیمه پر هستند.

در بعد بین‌المللی هم جایگاه اسرائیل به شدت در حال سقوط است. ما از سوی بسیاری از کشورهای جهان مطرود و منفور شده‌ایم.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   از بهارِ استقلال خوزستان تا خزانِ فولاد و صنعت نفت

انتهای پیام/؛

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *