به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری بپزنپز، رقابت‌های کشتی المپیک 2024 روزهای 15 تا 21 مرداد ماه در پاریس برگزار خواهد شد. تیم ملی کشتی آزاد ایران با رحمان عموزاد در 65 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم در اولین گزینشی المپیک که مسابقات جهانی 2023 بلگراد بود، صاحب سهمیه المپیک شد.

یونس امامی در 74 کیلو و امیرعلی آذرپیرا در 97 کیلوگرم نیز در پیکارهای گزینشی آسیایی به سهمیه المپیک رسیدند و حالا فقط در 57 کیلوگرم باید به دنبال کسب سهمیه المپیک در گزینشی جهانی که از 19 تا 21 اردیبهشت در ترکیه برگزار می‌شود، باشیم.

رحمان عموزاد و امیرحسین زارع اولین نفراتی بودند که حضورشان را در المپیک پاریس به عنوان ملی‌پوشان دو وزن 65 و 125 کیلوگرم قطعی کردند. عموزاد با غلبه بر عباس ابراهیم‌زاده در تورنمنت زاگرب و زارع نیز با پیشی گرفتن بر امیررضا معصومی در همین تورنمنت، صاحب دوبنده المپیکی تیم ملی شدند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   آلن شیرر؛  بمب افکن انگلیسی + فیلم

با موفقیت امامی و آذرپیرا در گزینشی آسیایی، آنها را باید سومین و چهارمین ملی‌پوشانی دانست که بلیت‌شان برای حضور در فرانسه رزرو شده است.

در 57 کیلوگرم باید همچنان منتظر مسابقات گزینشی جهانی بود و دید علیرضا سرلک می‌تواند سهمیه المپیک بگیرد که اگر این اتفاق رخ دهد، او هم احتمالاً خودش ملی‌پوش وزن اول ایران در المپیک خواهد شد و در 86 کیلوگرم نیز همه چیز منوط به بازگشت حسن یزدانی به شرایط مسابقه است تا با رقبای خود برای رسیدن به دوبنده تیم ملی رقابت کند. فعلاً که بحث کشتی انتخابی بین یزدانی و قاسم‌پور مطرح است.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *