جمهوری اسلامی ایران بر اساس جهان بینی، باور‌های عقیدتی، اقتضائات سیاسی و نظرات رهبران دینی خود، برای شروع هیچ تهاجم و تخاصمی پیشگام نبوده و نهایت تدبیر و تلاش مضاعف خود را نیز در جهت اصلاح امور، رفع اختلافات و ایجاد تفاهم بین طرفین از طریق ابزار‌های دیپلماسی و گفت و شنود‌های سیاسی به کار برده است.

اما بعضی شواهد و قرائن بیانگر سوء تفاهم و خطای راهبردی دشمنان از خویشتنداری و خیرخواهی مسئولان و تصمیم گیرندگان نظام اسلامی ایران و درک نادرست آنان از توان تهاجمی و دامنه و داشته‌های دفاعی ماست.

در پی انتقام اقتدارگرایانه جمهوری اسلامی از رژیم خونخوار اسرائیل در قالب عملیات ” وعده صادق ” سردمداران مستکبر عالم (آمریکا، انگلیس و فرانسه) در کنار دفاع تمام قد از نطفه نفاق و نوچه نامشروع خود تلاش کردند که با فضاسازی‌های رسانه ای، تیوری پردازی‌های دروغین و تصویرگری‌های فریبنده حقیقت را کتمان و قدرت نظامی ایران عظیم را کوچک و شغال شیطانی اسرائیل را شیر جلوه دهند.

اما حقیقت غیر قابل اغماض این است که تجربه تاریخی و بهره مندی ملت بزرگ و مدیران ارشد جمهوری اسلامی ایران از گنجینه ارزشمند دفاع مقدس، نوآوری، توانمندسازی، احیاء، ارتقاء و بازسازی زیرساخت‌های نظامی، صنایع هوایی و استعداد‌های روزآمد دفاعی کشور را به یک مطالبه ملی فراگیر تبدیل کرده و عظمت و اقتدار انقلاب را به یک اعجازِ عجیب افزایش داده است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   مهم‌ترین عامل چاقی در ایران مشخص شد

نگاه نامتعادل و ناصواب و غیر واقعی قدرت‌های خودخواه جهان به روند پرشتاب توسعه متوازن ایران اسلامی باعث شده که برخی حاکمان مغرور و واپسگرای جهان دریافت ضعیف و درک نادرستی از سطح آمادگی، تفوق تسلیحاتی و مزیت‌های مهم نظامی ما داشته و به زعم زهرآگین آنان جمهوری اسلامی ایران در حسرت و حرمان و محدودیت و محرومیت‌های تحمیلی دهه شصت متوقف شده است.

این در حالی است که ایران عزیز به یمن وجود فرزندان فرهیخته و متخصصین متعهد خود امروز ردای رنگین استقلال و خِرقه خودکفایی بر تن و عصای ایستادگی در دست، سودای صادرات سلاح را تسخیر و به اعتراف تلخ دشمنان و تصریح کارشناسان خبره پنتاگون «ایران با ۸۸ میلیون جمعیت، انبوهی از سرباز پای کار، نظامی منسجم و سرزمینی وسیع به حدی از قدرت دست یافته که آمریکا قادر نیست که ائتلافی را برعلیه آن تشکیل دهد، زیرا که ایران دارای قویترین قدرت موشکی در منطقه است.

یکی از نظامیان باز نشسته کویتی (ناصر الویله) معتقد است «که باید از خداوند بخواهیم که بین ما و ایران جنگی در نگیرد، چونکه ایران از ما (اعراب) قوی‌تر است و چنانچه بین اعراب و ایران جنگی شکل بگیرد ما نابود می‌شویم».

افزایش آگاهی و اطلاعات:   شیوع شدید ابتلا به سرخک در این منطقه

دور اندیشی رهبر عزیز انقلاب اسلامی و نبوغ و نوآوری جوانان جسورِ وطن باعث شده است که ما از نقطه صفر دیروز (دوران مظلومیت دفاع مقدس) به میدان مطلوب امروز برسیم و موشک‌های ” شهاب، قاصد ۳، فاتح ۱۱۰، قیام، زلزال بارشی، ذوالفقار، هرمز پرقدرت، عماد، سجیل، خرمشهر، دزفول، فاتح امین، رعد۵۰۰ و پهپاد‌های شاهد، مهاجر، ابابیل و کرار ” را در زمینه‌های ” رزمی، شناسای، آموزشی، تهاجمی و انهدامی ” تولید و بر قلب سخت صهیونیسم جهانی بنشانیم.

تحلیلگر سایت ” گلوبال فایر پاور ” می‌گوید: ایران در بین ۱۴۵ کشور در زمینه علوم زیربنایی در ۶۰ شاخص معتبر علمی دارای رتبه چهاردهم است که جلوتر از خیلی کشور‌های اروپایی قرار دارد.

بی جهت نیست که بایدنِ بی تعادل، ضمن توصیه اکید به سران رژیم غاصب اسرائیل مبنی بر عدم حمله تلافی جویانه به ایران، اعلام می‌کند که کشورش هیچگونه برنامه‌ای برای جنگ با ایران ندارد و در هیچ ائتلافی نیز علیه ایران مشارکت نخواهد کرد.

پوتین رئیس جمهور روسیه نیز ضمن هشدار به کشور‌های همسایه در خصوص همکاری با آمریکا و حمله به منافع ایران، به آنان توصیه می‌کند که” قبل از هرگونه اتفاقی از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران دور شوند، چون از قدرت دفاعی آن بی خبرند. “

افزایش آگاهی و اطلاعات:   روشنگری معصوم در برابر اسرائیلیات

بخش بزرگی از استعداد‌های عملیاتی، تجهیزات تهاجمی و داشته‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در متن مجاورات و محاورات منطقه مستتر است و با چشم سر قابل روئیت نیست و همین امر بعضی معاندان و عیادیشان را دچار خطای محاسباتی کرده است.

یکی از تحلیلگران عرب می‌گوید: ایران علاوه بر جمعیت زیاد، انگیزه سرشار، اعتقادات محکم و ارتش و سپاه قوی و مجهز، قادر است که با بهره مندی از نفوذ ولایت فقیه و ابزار فتاوای فقهی چند ارتش بزرگ در کشور‌های دیگر را هم به کمک گرفته و بر علیه منافع دشمنان خود به کار بگیرد.‌ای کاش، افکار عمومی عالم، حقد و حسادت وانهاده و به سوی حُریت و حقیقت بنگرند، واقعیت دنیا را از آسیب احساس، دور و آن را با متر و معیار عقل و ادراک محاسبه نمایند تا بیش از این، بشریت را دچار درد و دِشنه و داغ و درگیری نکند.

منبع: ایرنا

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *