به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری بپزنپز، در پی خسارات فزاینده صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی در پی عملیات‌های پیشرفته مقاومت لبنان، رسانه‌های عبری گزارش دادند که حزب‌الله به دستاوردی راهبردی رسید و توانست شهرک‌نشینان را وادار به فرار از شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) کند و این درحالی است که اسرائیل هیچ برنامه‌ای ندارد.

این رسانه‌ها شب گذشته در تحلیلی درباره وضعیت مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی هم‌زمان با جنگ غزه اعلام کرد که حزب‌الله اسرائیلی‌ها را مجبور به تخلیه شمال کرد و با تلاشی کوچک ودادن بهایی منطقی به یک دستاورد استراتژیک رسید.

«آلون بن دیوید» تحلیلگر نظامی شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در تحلیل خود در این زمینه گفت که اسرائیل فاقد هرگونه برنامه مشخصی بوده و سوال ما این است که چگونه می‌توان امنیت را به مناطق شمالی برگرداند تا شهرک‌نشینان بتوانند به آنجا بازگردند. شاید اسرائیل بتواند بازی تبادل ضربات و حملات با حزب‌الله را ادامه دهد اما هرگز نمی‌تواند این حزب را وادار به عقب‌نشینی کند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   حیوانات کمیاب در معرض انقراض + فیلم

«نیر دفوری» تحلیلگر نظامی در شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نوبه خود اظهار داشت که (سید) حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله کسی است که این نبرد را از منظر راهبردی مدیریت می‌کند و شهرک‌نشینان در شمال هرگز قادر به بازگشت به شهرک‌های این منطقه نخواهند بود.

از سوی دیگر مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی هم گزارش داد که روند تخلیه شهرک‌های اسرائیل در جریان جنگ کنونی، بزرگترین روند در این زمینه از زمان تاسیس «اسرائیل» بوده است. در نتیجه این امر، اسرائیلی‌هایی که شهرک‌ها را تخلیه کرده‌اند تبدیل به باری روی دوش جامعه و اقتصاد اسرائیل شده‌اند.

این نهاد صهیونیستی تاکید کرد که طبق آمار منتشرشده از سوی اداره مدیریت بحران اسرائیل، تاکنون حدود 253 هزار اسرائیلی از شهرک‌های شمالی و جنوبی آواره شده‌اند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   اسپانیا قاطعانه اعزام نیرو به اوکراین را رد کرد

این درحالی است که رسانه‌های عبری فاش می‌کنند تعداد اسرائیلی‌هایی که در جریان جنگ غزه از شهرک‌های شمالی و جنوبی آواره شده‌اند بسیار بیشتر از آماری است که نهادهای اسرائیلی ارائه می‌دهند.

«یوآو لیمور» تحلیلگر نظامی معروف صهیونیست در مقاله‌ای که در روزنامه اسرائیل هیوم منتشر شد اعلام کرد که اسرائیل بعد از 6 ماه جنگ در یک دوراهی استراتژیک قرار گرفته است که راه‌حل روشنی برای آن وجود ندارد. کابینه اسرائیل بنا‌به‌دلایلی که برای خودش دارد، تصمیم گرفته است کاملاً به منطقه شمال و ساکنان آن پشت کند. ما می‌توانیم تعداد وزیرانی را که از شمال بازدید کرده‌اند، با انگشتان یک دست بشماریم و حتی برخی از آنها صدای مسئولان شهرک‌های شمالی را نمی‌شنوند، نتیجه این وضعیت، بی‌اعتمادی فزاینده شهرک‌نشینان به کابینه است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   استفتائات فروردین ماه از رهبر انقلاب

وی افزود: شما هریک از ساکنان شهرک‌های شمالی را ببینید سؤال می‌کند که چه‌زمانی می‌تواند به خانه‌اش برگردد یا چه‌زمانی می‌تواند فرزندانش را در مدرسه ثبت‌نام کند. این درحالی است که بسیاری از ساکنان شمال تصور نمی‌کنند قبل از تابستان سال 2025 بتوانند به خانه‌هایشان برگردند. دکترین امنیتی ارتش اسرائیل مبتنی بر کشاندن جنگ به خاک دشمن در سریعترین زمان ممکن بود اما بعد از گذشت 6 ماه می‌بینیم که کمربند امنیتی این ارتش هنوز داخل اسرائیل (فلسطین اشغالی) است.

«ایتان داویدی» رئیس کمیته شهرک‌ «مرگلیوت» در شمال فلسطین اشغالی هم به‌نوبه خود اعلام کرد که وضعیت در شمال روز به روز بدتر می‌شود و اسرائیل شمال را از دست داده است، واقعیت آن است که کابینه اسرائیل در مدیریت امور شکست خورد و در روز بعد از جنگ، تعداد زیادی از اسرائیلی‌ها نمی‌توانند به خانه‌هایشان برگردند.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *