روانشناسی شخصیت این تعهد را می‌دهد که به افراد کمک کند تا آنچه را که در رابطه با خود و دیگران می‌دانند بهتر بشناسند. تست‌های شخصیتی، که به طور معمول به صورت پرسشنامه شکل می‌گیرند، ابزاری برای انجام آن هستند.

به مثال زیر توجه کنید: فرض می‌کنیم که شما متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ هستید. اردیبهشت، ماه دوم (۲) سال است پس:

۹=۱+۸=۱۸=۵+۹+۳+۱=۱۳۹۵=۱۳۶۴+۲+۲۹

شماره تولد ۹ است و اکنون می‌توانید آنچه را که مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید.

۱- خالق و مبتکر:

تست روانشناسی تاریخ تولد: یک‌ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید و بدیع دارند و این حالت در آنها طبیعی است. همیشه دوست دارند تمامی کار‌ها و مسائل بر حول محوری که آنها می‌گویند و تعیین می‌کنند در گردش باشد و، چون مبتکر هستند، گاهی خود خواه می‌شوند. با این حال “”یک””‌ها بشدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارت‌های سیاسی را یاد میگیرند. همیشه دوست دارند حرف اول را بزنند و غالبا رهبر و فرمانده هستند، چون عاشق این هستند که “”بهترین”” باشند. در استخدام خود بودن و برای خود کار کردن بزرگترین کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقاید دیگران ممکن است بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را نیز بشنوند.

۲- پیام آور صلح:

تست روانشناسی تاریخ تولد: دو‌ها سیاستمدار به دنیا می‌آیند! از نیاز دیگران خبر دارند و غالبا پیش از دیگران به آنها فکر می‌کنند. اصلا تنهایی را دوست ندارند. دوستی و همراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و می‌تواند آنها را به موفقیت در زندگی رهنمون سازد. اما از طرف دیگر، چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می‌دهند تنها باشند. از آنجایی که ذاتا خجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه‌ها و فرصت‌ها آنها را از دست ندهند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   مفیدترین روش تلاوت قرآن از نگاه خادم برگزیده قرآنی+ فیلم

۳- قلب تپنده زندگی:

تست روانشناسی تاریخ تولد: سه‌ها ایده آلیست هستند، بسیار فعال، اجتماعی، جذاب، رمانتیک و بسیار بردبار و پر تحمل. خیلی کار‌ها را با هم شروع می‌کنند، اما همه آنها را پیگیری نمی‌کنند. دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند. بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند، اما باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقع‌گرایایه تری هم ببینند.

۴- محافظه کار:

تست روانشناسی تاریخ تولد: چهار‌ها بسیار حساس و سنتی هستند. آنها عاشق کار‌های روزمره، روتین و پیرو نظم و انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل می‌شوند که دقیقا بدانند چه کاری باید انجام دهند. به سختی کار و تلاش می‌کنند. عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند. بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خود مهربانتر باشند.

۵- ناهماهنگ با جماعت:

تست روانشناسی تاریخ تولد: پنج‌ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود، غالبا برایشان درد سر ساز می‌شود. آنها عاشق تنوع هستند ودوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند. سوالات آنها هرگز تمام نمی‌شود. آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش از نتیجه گیری، تمامی حقایق را مد نظر قرار داده اند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   جستاری پیرامون انسانیت در قرآن و روایات

۶- رمانتیک و احساساتی:

تست روانشناسی تاریخ تولد: شش‌ها ایده آلیست هستند و زمانی خوشحال می‌شوند که احساس مفید بودن کنند. یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان موثر است و آنها حس غریب برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند. بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می‌شوند. عاشق هنر و موسیقی هستند. دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند. ””شش””‌ها باید بین چیز‌هایی که می‌توانند آنها را تغییر دهند و چیز‌هایی که نمی‌توانند، تفاوت قائل شوند.

۷- عاقل و خردمند:

تست روانشناسی تاریخ تولد: هفت‌ها جستجو گر هستند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقیقی آن می‌پذیرند. احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری‌های آنها ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سوال می‌کنند، اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هیچگاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمی‌کنند و شعار آنها این است که به آرامی می‌توان مسابقه را برد. آنها فیلسوف‌های آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می‌خواهند می‌رسند و سوال بی جوابی ندارند. مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می‌کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه!

افزایش آگاهی و اطلاعات:   راهکاری برای وب‌گردی امن در مرورگر‌های مختلف

۸- آدم کله گنده:

تست روانشناسی تاریخ تولد: هشت‌ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه‌ای سراغ مشکل رفته و آن را حل می‌کنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستند و طرح‌ها و نقشه‌های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسئولیت افراد را بر عهده می‌گیرند و مردم را با هدف خاص خود می‌بینند. با شرایط ویژه‌ای این امکان را به وجود می‌آورند که دیگران همیشه آنها را رئیس ببینند.

۹- اجرا کننده و بازیگر:

تست روانشناسی تاریخ تولد: نه‌ها ذاتا هنرمند هستند. بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج میکنند. با جذابیت ذاتی شان اصلا در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ کـس برای آنها فرد غریبه‌ای به حساب نمی‌آید. در حالات مختلف شخصیت‌های متفاوتی از خود بروز می‌دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند شناخت این افراد کمی دشوار به نظر می‌رسد.

آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت‌های مختلف رفتار‌های متفاوتی نشان می‌دهند. افرادی خوش شانس هستند، اما خیلی وقت‌ها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند. آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می‌تواند مکملشان در زندگی باشد دست یابند.

منبع: سرگرمی روز

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *