به گزارش خبرگزاری بپزنپز مهدی تاج در مجمع عمومی عادی فدراسیون فوتبال گفت: از نمایندگان AFC، فیفا، هیئت رئیسه، اعضای مجمع، بازرس، حسابرس و… تشکر می‌کنم. ارزیابی خودم این است که شرایط خوبی در AFC و فیفا داریم. در تصمیم‌گیری‌های خاصی که انجام می‌شود در AFC حضور داریم تا آنچه قانون اجازه می‌دهد برای فوتبال کشور تأمین کنیم.

وی ادامه داد: اخیراً هیئت اجرایی AFC برای تدوین اساسنامه جدید تصمیماتی گرفته است که برای هر کشوری مهم است که عضوی در آن داشته باشد، فقط بحث اساسنامه نیست و قرار است کل آیین‌نامه AFC بازنگری شود. براتی را به‌عنوان نماینده در این بخش داریم. در کمیته استیناف و اخلاق AFC نیز یک ایرانی به‌اسم بیگلری حضور دارد. در 16 کمیته عضو داریم که در برنامه‌ریزی AFC مؤثر است.

تاج تصریح کرد: در داخل کشور در بحث صدور مجوز حرفه‌ای تعلیق بودیم که خوشبختانه مجوز حرفه‌ای در اختیار خود فدراسیون قرار گرفته است، کنار آن، فدراسیون نمایندگانی را به AFC برای تشکیل کمیته بدوی و استیناف معرفی کرده است. ارتباط خوبی با همه کشورهای منطقه داریم و تمایل به همکاری داریم. تنها کشوری که برای رفت‌وآمد داشتیم، عربستان بود که کار مثبتی انجام شد و دوباره میزبانی‌ها داده شد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   تعیین سهمیه‌ کشورها در فصل آینده؛ ایران با 1+2 سهمیه در آسیا

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نتایج خوبی در جام ملت‌های آسیا با مربی ایرانی کسب کردیم و در فوتبال ساحلی با مربی ایرانی نتایج خوبی گرفتیم. 4 بار مردم را خنداندیم که فقط از فوتبال برمی‌آید. یکی از بازی‌ها دیدار تیم نوجوانان با برزیل در جام جهانی بود، دومی بازی با ولز در جام جهانی 2022، سومی دیدار با ژاپن در جام ملت‌های آسیا و آخری فوتبال ساحلی. در فوتبال ساحلی، قهرمانی دست ما بود که افتاد. با امکاناتی که داریم نتایج خوبی رقم زدیم. در فوتبال دنیا با 5 امتیاز اختلاف نسبت به ژاپن، دوم آسیا هستیم. در فوتبال ساحلی در رده پنجم دنیا قرار داریم، در فوتسال ششم دنیا هستیم که شرایط بسیار خوبی است. در فوتسال بانوان قهرمان آسیا هستیم. جمع‌بندی خودم این است که اتفاقات مثبت بوده است.

تاج با دفاع از عملکرد این فدراسیون خاطرنشان کرد: در بخش زیرساختی، فدراسیون کارهای مثبتی انجام داده است. روز گذشته از مجمع مجوز ساخت ساختمان فدراسیون فوتبال را گرفتیم که همین الآن نیز کارها را انجام می‌دهند تا ساختمان بسیار شیک برای فدراسیون انجام شود. کمپ تیم‌های ملی شرایط بسیار خوبی دارد و همین هتلی که الآن حضور داریم بازسازی جدی در آن خواهد شد. دو روز دیگر هتل پنج‌ستاره را در کمپ تیم ملی افتتاح می‌کنیم تا تیم ملی بزرگسالان برای بازی با ترکمنستان در بازی‌های مقدماتی جام جهانی از آن استفاده کند. در هتل، همه چیز را تجهیز کرده‌ایم، هتلی که اسم فوتبال روی آن گذاشته می‌شود و از هتل برای تیم‌های ملی بی‌نیاز می‌شویم. هتل را می‌توانیم در اختیار باشگاه‌ها برای درآمدزایی برای فدراسیون فوتبال بگذاریم. مجموعه پک را از گذشته داشتیم و دو زمین خوب هم در اختیار داریم.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   برد برابر هنگ‌کنگ همراه با تغییر نسل اتفاق خوبی بود

تاج در پایان گفت: مجمع فدراسیون چون در ماه مبارک رمضان بود، به‌صورت آن‌لاین برگزار شد، اما AFC‌ می‌خواهد خردادماه به‌صورت حضوری برگزار کند، ضمن اینکه مصوبات بسیار زیادی دارد و می‌خواهد در رابطه با نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و بانوان و… تصمیم‌گیری کند.

رئیس فدراسیون فوتبال در بخش پایانی مجمع گفت: هرچه در دستور کار قرار داشت در مجمع امروز به تصویب رسید، تنها یک مورد وجود داشت (رأی ندادن به سرپرست نایب‌رئیسی فدراسیون) که باید از خانم منظمی تشکر کنم ولی حق مجمع است که باید تصمیم‌گیری کند. بار دیگر از خانم منظمی تشکر می‌کنم که کارهای مؤثری در امور بانوان انجام داد. از آندره‌، نماینده فیفا که حضور دارد، تشکر می‌کنم. ان‌شاء‌الله فوتبال کشور شرایط بهتری در سال آینده داشته باشد. حال عمومی فوتبال خوب است و امیدوارم بهتر از این شویم.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان از روز ۱۹ تیرماه آغاز می‌شود

وی یادآور شد: در سرفصل آینده، رونق فوتبال بهتر خواهد شد. رویدادهای مهمی در پیش داریم که آغاز آن دوم فروردین برای تیم ملی بزرگسالان است، سپس دوباره به‌سمت مقدماتی جام جهانی می‌رویم و پس از آن لیگ از سر گرفته می‌شود. مهم‌تر از اینها باید از فیرپلی مالی عزیزان تشکر کنم، هرچند به خیلی از موارد پرداخت نشد. دولت نیز قانون فیرپلی مالی را ابلاغ کرده است و وزارت ورزش و جوانان مکلف به اجرای آن است. از وزیر ورزش و معاونان وزارتخانه برای توسعه فوتبال تشکر می‌کنم. امیدوارم در بحث مجوز حرفه‌ای بهترین سهمیه‌ها را کسب کنیم و سال آینده نیز در همه ورزشگاه‌های لیگ برتر، مسابقات را با VAR برگزار کنیم.

انتهای پیام/+

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *