به گزارش خبرگزاری بپزنپز، رقابت‌های مرحله نهایی کشتی آزاد انتخابی آمریکا برای انتخاب ملی‌پوشان المپیکی این کشور از روز گذشته آغاز شده است و نفرات برتر مراحل ابتدایی و نیمه نهایی، مجوز رویارویی با عنوان‌داران جهان را پیدا کردند.

در اوزانی که کشتی آمریکا سال 2023 موفق به کسب مدال شده بود، عنوان‌دار جهان در فینال به مصاف برنده مراحل قبلی می‌رود. از جمله اتفاقات مراحل قبلی، شکست 3 بر صفر جردن باروز در وزن 74 کیلوگرم مقابل جیسون نولف بود.

همچنین جی‌دن کاکس قهرمان شاخص وزن 92 کیلوگرم جهان پیش از کامران قاسم‌پور هم مقابل کالین مور تن به شکست 2-2 داد و با درآوردن کفش‌هایش و در ادامه به آغوش کشیدن کودک تازه متولد شده‌اش، به دنیای قهرمانی‌اش خاتمه داد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   کورس قهرمانی به بازی با هوادار کشیده شد/ محرم به سپاهان رسید

امشب و فردا این رقابت‌ها با برگزاری فینال دو از سه، پیگیری خواهد شد تا ملی‌پوشان آمریکا برای المپیک پاریس مشخص شوند.

این در حالی است که آمریکایی‌ها هنوز در وزن 57 کیلوگرم سهمیه المپیک نگرفتند و امیدوار هستند که بتوانند در گزینشی جهانی ترکیب خود را کامل کنند.

به نظر می‌رسد یکی از هیجان‌انگیزترین رقابت‌های فینال مرحله نهایی انتخابی آمریکا در وزن 86 کیلوگرم باشد، جایی که آرون بروکس به مصاف دیوید تیلور خواهد رفت، کشتی‌گیری که عملکرد خوبی در مراحل قبلی داشته و به نظر با انگیزه بالایی برای پایان دادن به تاج و تخت تیلور رودرروی او قرار خواهد گرفت.

تیلور پیش از آنکه به فکر مصاف با حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور و یا هر حریف ایرانی دیگری باشد (همانطور که خودش در نشست خبری پیش از این رقابت‌ها عنوان کرده بود)؛ باید ابتدا از سد آرون باروکس بگذرد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   لرستانی: حضور در المپیک به‌عنوان سیاهی لشگر به درد نمی‌خورد

کایل دِیک در 74 کیلوگرم اگر از آمادگی چند سال اخیرش برخوردار باشد، بعید به نظر می‌رسد مقابل برنده جردن باروز (نولف) کار سختی داشته باشد، اما مصاف اسنایدری که در مسابقات جهانی 11 بر صفر به تاج‌الدینوف بحرینی و در تورنمنت زاگرب 6 بر 3 به امیرعلی آذرپیرا باخت با ایساک ترامبل هم دیدنی خواهد بود.

فینال مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا بین نفرات زیر برگزار خواهد شد.

وزن 57 کیلوگرم: اسپنسر لی – توماس گیلمان

وزن 65 کیلوگرم: زین رترفورد – نیک لی

وزن 74 کیلوگرم: کایل دِیک – جیسون نولف

وزن 86 کیلوگرم: دیوید تیلور – آرون باروکس

وزن 97 کیلوگرم: کایل اسنایدر – ایساک ترامبل

وزن 125 کیلوگرم: میسون پاریس – هایدن زیلمر

افزایش آگاهی و اطلاعات:   یوکوهاما مارینوس ۲ - ۱ العین/ سامورایی‌ها گام اول را با برد برداشتند + فیلم

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *