سید مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان درباره اینکه عملکرد تیم‌ها را در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال چطور دیده است، گفت: تیم استقلال خوزستان که ته جدول بود توانست بازی قابل قبولی انجام بدهد و بازی را  ۲ بر ۲ کند. تیم سپاهان توانست بازی عقب افتاده خود مقابل ذوب آهن را  پیروز شود. البته این تیم اصفهانی با یک گل پیروز دربی اصفهان شد، اما مثل نیم فصل اول که خیلی راحت نتیجه می‌گرفت و حریفان خود را شکست می‌داد این طور نیست.  البته این ۳ امتیاز اتفاق خوبی برای سپاهان بود تا به روند رو به رشد خود برگردند و بازی‌های حذفی هم در پیش است.

تیم های پایین جدول انتحاری بازی کردند 

او افزود:  تیم‌ها در این هفته محتاط‌تر بودند و تیم‌های پایین جدول انتحاری بازی کردند و دنبال نتیجه گرفتن بودند. تیم‌های بالای جدول هم دنبال برد بودند. تیم‌های استقلال و پرسپولیس توانستند روند خود را ادامه بدهند و در پایین جدول، نساجی نسبت به استقلال خوزستان و فولاد عملکرد بهتری داشت و ۳ امتیاز گرفت و به ماندن در لیگ برتر امیدوار شد. در میانه جدول هم بازی هوادار و پیکان هم جالب بود و هوادار توانست گل بزند، اما رضا عنایتی با تیم جوانی که در اختیار دارد، توانست تا دقایق آخر امید داشته باشند و بازی را به تساوی کشاندند. تیم‌هایی که نیاز به ۳ امتیاز داشتند در این هفته  توانستند عملکرد خوبی داشته باشند.

ابوالفضل جلالی سانت هایش موثر هستند 

سید صالحی  درباره برد تیم استقلال برابر تیم شمس آذر اظهار کرد: جواد نکونام ترکیب هفته گذشته خود را گذاشته بود و این مربی سعی کرد که از روزبه چشمی در خط دفاعی استفاده کند، تا  بازی هجومی در مقابل تیم شمس آذر که دوندگی زیادی دارد ارائه بدهد. در آن طرف، سعید دقیقی تمام تفکراتش این بود که بازیسازی داشته باشد و هافبک‌های استقلال را در وسط زمین پرس قرار بدهد و دوندگی بیشتری داشته باشند و سعی کنند با بازی مستقیم از پشت دفاع چپ و راست استقلال استفاده کنند. به هر حال آبی پوشان در نیمه اول توانستند به گل برسند. ابوالفضل جلالی در چند بازی نشان داده که سانت هایش موثر هستند و خیلی خوب هم به خط حمله اضافه شد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   دیویس کاپ آسیا و اقیانوسیه/ تنیسور‌های ایرانی مقابل سوریه شکست خوردند

استقلالی ها از دقیقه ۸۰ بازی را تمام شده دانستند 

او افزود: نیمه دوم هم استقلال باز نسبت به شمس آذر بازی را بهتر شروع کرد و به پنالتی دست یافت و گل سوم هم به ثمر رساند، اما از دقیقه ۸۰ احساس می‌کنم یک مقدار بازیکنان استقلال خیال کردند که بازی تمام شده است. طبیعتا تیم شمس آذر چیزی برای از دست دادن نداشت و  سعید دقیقی با تعویض هایش یک مقدار تیمش را هجومی‌تر کرد و توانستند از سانت به جناحین به استقلال گل بزنند. سیستمی که استقلال بازی می‌کند در برخی از دقایق مدافعان  این تیم تمرکزشان به هم می‌ریزد و خط دفاع این تیم خالی می‌شود و حریف قزوینی توانست از این موقعیت استفاده کند و ۱۰ دقیقه آخر فشار آورد و ۲ گل زد،  اما بعد از آن استقلال مدیریت کرد و توانست ۳ امتیاز بازی را بگیرد.

۶ هفته پایانی برای همه تیم‌ها  چه بالا و چه پایین جدول فینال است

سید صالحی درباره رقابت تنگاتنگی بین استقلال و پرسپولیس در صدر جدول وجود دارد، گفت: طبیعی است. اکنون استقلال و پرسپولیس چسبیده به هم هستند و طبیعتا تیم‌هایی که بازی دارند نیم نگاهی هم به بازی رقیب خود هم دارند. تیم پرسپولیس بازی اش را برده بود و به صدر جدول رفته بود، اما استقلال استرس این را داشت که سریعا به گل برسد و بتواند ۳ امتیاز بازی را بگیرد و به صدر جدول برگردد. به طور طبیعی این حساسیت بازی‌ها را  برروی این ۲ تیم بالا می‌برد. این ۶ هفته پایانی برای همه تیم‌ها  چه بالا و چه پایین جدول فینال است و باید منتظر بمانیم که چه اتفاقی می‌افتد.

عطش برد در وجود نساجی ها وجود داشت 

کارشناس فوتبال درباره برد نساجی برابر تیم تراکتور گفت: بعد از رفتن خمز از تراکتور، تفکرات این مربی در بازی سرخپوشان تبریزی مشهود بود و محمد نصرتی در این چند سال در کنار سرمربیان تراکتور بوده و با بازیکنان این تیم آشنا هست. به طور طبیعی تفکرات نصرتی این بود که تیمش بالا بازی کند و حریف را تحت فشار بگذارد و بازی مالکانه داشته باشد و از عمق خط دفاعی استفاده کند و سرخپوشان تبریزی یکی، ۲ موقعیت داشتند که به تیرک دروازه زدند. البته انگیزه بازیکنان نساجی با توجه به اینکه میزبان بودند و به این ۳ امتیاز نیاز داشتند بیشتر بود و خیلی عطش برد در وجودشان داشتند.  

افزایش آگاهی و اطلاعات:   شکست سنگین دورتموند مقابل لایپزیش/ بایرن مونیخ پیروز شد + فیلم

برد برابر تراکتور روحیه نساجی ها را افزایش داد 

او ادامه داد: در نیمه اول دیدار  تراکتور و نساجی بازی پایاپای بود و موقعیت‌هایی را هر ۲ تیم داشتند، اما تیم نساجی در دقیقه خوبی در نیمه دوم توانست پنالتی بگیرد و به گل برسد و بعد از آن روی به بازی انتحاری آوردند و تدافعی‌تر بازی کردند و لایه‌های دفاعی بیشتری داشتند و کناره‌ها را توانستند  ببندند، اما بیشتر توپ و مالکیت در اختیار تراکتور بود. البته در زدن ضربات آخر آن تمرکز لازم را در خط حمله این تیم تبریزی وجود نداشت. این ۳ امتیاز حساسیت زیادی را در پایین جدول به وجود می‌آورد. همچنین  این برد نساجی روحیه شان را بیشتر کرد و ۱۹ امتیازی شدند و امیدوار به بازی‌های بعدی می‌مانند.

پرسپولیس با ترکیب ثابت شرایط خوبی دارد 

سید صالحی درباره برد پرسپولیس برابر تیم صنعت نفت آبادان گفت: اوسمار ویرا ترکیب خوبی برای تیمش پیدا کرده است و  پرسپولیس توانسته با آن ترکیب ثابت شرایط خوبی داشته باشد. ارونوف با بقیه بازیکنان هماهنگ شده است و عبدالکریم حسن هم خیلی خوب به حمله اضافه می‌شود. یکی از مشکلاتی که پرسپولیس در نیم فصل اول داشت این بود که در سمت راست رونده بود، اما در سمت چپ علی نعمتی بیشتر در کار‌های دفاعی تا حمله موفق‌تر بود. البته از زمانی که عبدالکریم حسن به پرسپولیس آمده است این بازیکن به حمله اضافه می‌شود و بازیکن تاثیرگذاری است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   کمالوند: امیدوارم برابر پرسپولیس کار بزرگی انجام دهیم

کارشناس فوتبال گفت: تیم پرسپولیس می‌دانست با تیم صنعت نفتی بازی دارد که این تیم به دنبال بازی انتحاری بود تا امتیاز بگیرد، اما سرخپوشان در همان دقایق ابتدایی به گل رسیدند و بعد از آن هم طبیعی بود که صنعت نفت به پرسپولیس ضد حمله بزند، اما سرخپوشان با زدن ۲ گل دیگر جلو افتادند و به طور کامل بازی در اختیار پرسپولیس بود و صنعت نفت نتوانست بازی‌های هفته گذشته خود را انجام بدهد.

بازی پرسپولیس و سپاهان ۶ امتیازی است

او درباره اینکه شانس کدامیک از تیم‌ها را برای قهرمانی بیشتر می‌داند، گفت: به طور طبیعی اختلاف بین استقلال و پرسپولیس نسبت به بقیه بیشتر شده است. اگر اشتباه نکنم اختلاف استقلال با سپاهان ۱۱ امتیاز و پرسپولیس هم ۱۰ امتیاز است و به طور طبیعی جنگ بین سرخابی‌ها هست. پرسپولیس یک بازی مهم با سپاهان دارد که این بازی برایش ۶ امتیازی است. تیم استقلال هم با تراکتور بازی دارد و هر هفته فینال هست و باید منتظر باشیم و ببینیم کدام تیم‌ها به چه صورت و با چه انگیزه‌ای و چه تفکراتی آماده‌تر به زمین مسابقه می‌آیند و به دنبال ۳ امتیاز بازی هستند.  

سید صالحی درباره اینکه ۳ تیم اهوازی در پایین جدول حضور دارند، گفت: واقعا جای تاسف دارد که خوزستان فوتبال خیز است، اما ۳ تیم جنوبی شامل صنعت نفت، فولاد و استقلال خوزسان شرایط خوبی ندارند و هفته‌های پایانی می‌تواند تاثیرگذار باشد. باید مسئولان هیئت ورزش خوزستان بیشتر به فکر تیم خود باشند  تا این تیم‌های پرطرفدار بتوانند نتایج خوبی بگیرند و در لیگ باقی بمانند. Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *