اپلیکیشن  پلیس من برای راحتی شهروندان طراحی و به مخاطبان عرضه شد و بنا شد تا اکثر خدماتی که در دفاتر پلیس +۱۰ انجام می‌شود، در این اپلیکیشن هم به مخاطبان ارائه شود.

اما در این اپلیکیشن در بخش خدمات مربوط به خدمات پرداخت قبض‌های جریمه فقط امکان مشاهده جرائم بود و لینکی برای پرداخت وجود نداشت. همین موضوع باعث می‌شد تا شهروندان برای پرداخت جرائم رانندگی خود به سایت‌های متفرقه مراجعه کنند و حتی در برخی مواقع هم به سایت‌های فیشینگ وصل شوند و نه تنها جرائم را پرداخت نکنند بلکه مالباخته هم شوند اما حالا این پیشنهاد توسط فراجا اجرایی شده است.

در همین رابطه، مهدی سیدهاشمی؛ مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا اظهار کرد: اپلیکیشن «پلیس من» در واقع یک دفتر پلیس+۱۰ مجازی است؛ همانطور که مردم برای انجام برخی خدمات مربوط به پلیس به دفاتر پلیس+۱۰ در سراسر کشور مراجعه می‌کنند، می‌توانند به این اپلیکیشن هم مراجعه و با پرداخت هزینه‌ای مانند هزینه مراجعه حضوری این خدمات را به صورت آنلاین دریافت کنند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   آیا اجتناب نوزادان از علف غریزی است + فیلم

وی افزود: البته در دفاتر پلیس+۱۰ تعداد ۲۷ خدمت به مردم ارائه داده می‌شود و در اپلیکیشن «پلیس من» ۳۵ خدمت به مردم ارائه داده می‌شود. همچنین برخی از خدمات در اپلیکیشن گپلیس من» قرار است به زودی افتتاح شود.

مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا با بیان اینکه اپلیکیشن «پلیس من» نسبت به نمونه اولیه ارائه شده آن سرعت بیشتری پیدا کرده است، گفت: در دستور کار داریم تا خدمات جدیدتری را بر روی این اپلیکیشن اجرا کنیم تا هر پلیسی بخشی از خدمات خود را در این اپلیکیشن به مردم ارائه دهد تا دیگر مردم برای دریافت این خدمات نیاز به مراجعه به مراکز انتظامی نداشته باشند.

سیدهاشمی ادامه داد: به عنوان مثال اکنون در اپلیکیشن «پلیس من» در بخش “پلیس پیشگیری” خدماتی مانند استعلام پرونده و اضافه کردن مستندات، ثبت سرقت خودرو، ثبت سرقت موتورسیکلت و … انجام می‌شود.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   کاهش ۲۲ درصدی سرقت‌ها با اجرای «طرح تشدید مبارزه با سرقت»

وی با اشاره به اینکه قرار است اپلیکیشن «پلیس من» اکثر نیاز‌های پلیسی مردم را برطرف کند، گفت: امکان پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی به اپلیکیشن «پلیس من» اضافه شده است؛ در گذشته فقط امکان مشاهده جرائم وجود داشت، اما با پیگیری فراجا و برگزاری جلسات با بانک مرکزی، امکان پرداخت جرائم با لینک مستقیم پرداخت نیز اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا با بیان اینکه این اقدام در راستای سهولت پرداخت جرائم برای شهروندان ایجاد شده است؛ تاکید کرد: جرائم راهنمایی و رانندگی تماما به وسیله شناسه “بهداد” اخذ و به حساب خزانه ملی واریز می‌شود و هیچ مبلغی نزد پلیس نمی‌ماند.

تسنیمSource link

افزایش آگاهی و اطلاعات:   غیر رسمی: وحید کاظمی داور دربی برگشت

بخوانید:

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *