به گزارش خبرنگار حوزه شهری باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز‌های پایانی سال ۱۴۰۲ بود که لایحه تعیین نرخ بلیت و کرایه وسایل حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۳ در شورای شهر بررسی و تصویب شد که بر اساس آن نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی پایتخت در سال ۱۴۰۳ از ۱۶ تا ۴۵ درصد افزایش پیدا کرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص افزایش بهای بلیت مترو، اتوبوس و کرایه تاکسی گفته با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش قیمت‌ها، اعضای شورای شهر افزایش قیمت در حوزه مترو و اتوبوس را به دلیل اینکه متعلق به شهرداری تهران است و یارانه دریافت می‌کنند را حداقلی در نظر گرفتند، اما در مورد اتوبوس‌های بخش خصوصی و تاکسی‌ها باید بگونه‌ای نرخ گذاری انجام می‌شد که راننده تاکسی و بخش خصوصی در اتوبوسرانی متضرر نشوند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت-مجله بپز نپز

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران نرخ کرایه‌های ۱۴۰۳ حمل و نقل عمومی پایتخت به شرح ذیل است:

افزایش ۱۶ درصدی بلیط مترو

نرخ ورودیه در مترو داخل تهران ۱۶ درصد افزایش پیدا کرد و تا سقف ۳۰ کیلومتر نرخ محاسبه می‌شود و اگر شهروندان از ۳۰ کیلومتر بیشتر تردد کند، نرخ محاسبه نمی‌شود یعنی نرخ بلیت تک سفر برای سال ۱۴۰۳ حداکثر مبلغ ۴۳۰۰ تومان خواهد شد و در مورد خطوط حومه برای پرند و هشتگرد نیز افزایش ۳۰ درصدی نرخ در نظر گرفته شده است.

افزایش ۲۱ تا ۳۰ درصدی بلیط اتوبوس‌های تندرو و عادی

بهای بلیت برای مبلغ ورودیه در اتوبوس تندرو و عادی ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده و به ازای هر کیلومتر پیمایش برای اتوبوس‌های تندرو ۲۰ درصد افزایش و برای اتوبوس‌های عادی ۴۰ درصد افزایش داده شد که به طور میانگین قیمت تمام شده در اتوبوس تندرو ۲۱ درصد و اتوبوس عادی ۳۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۲ رشد داشته است.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   مهارت‌های جادویی برای کاهش اضطراب کودکان-مجله بپز نپز

افزایش حداکثر ۴۵ درصدی کرایه تاکسی

بهای کرایه تاکسی‌ها در پایتخت در سال جاری حداکثر رشد ۴۵ درصدی داشته که در مورد سرویس دهی تاکسی‌های خطی، ضریب شیب معابر محاسبه می‌شود یعنی بطور متوسط ۱۵ درصد نرخ افزایش می‌یابد.

مصوبه شورای شهر تهران در خصوص نرخ کرایه‌های ۱۴۰۳ حمل و نقل عمومی پایتخت در هیأت تطبیق فرمانداری تهران تایید شده و معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران گفته افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تهران از ابتدای اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران هم گفته شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در خصوص نرخ کرایه تاکسی‌ها به سامانه ۱۳۷ پلاس گزارش دهند.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرده بهتر است جهت سهولت کار، پرداخت‌ها الکترونیکی انجام شود و با اسکن QR کد روی شیشه تاکسی‌ها و اطلاع از نرخ کرایه‌ها، پرداخت را انجام دهند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   طرح مرتبط با مهریه ۳۵ هزار زندانی را نجات می‌دهدSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *