به گزارش خبرگزاری بپزنپز، آئین افتتاحیه نهمین اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت، با شعار “نقش شهدای خدمت در حمایت از جبهه مقاومت” همزمان با سالروز شهادت امام جواد(ع) در هتل دامای دمشق برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از خانواده شهدای خدمت، تنی چند از نمایندگان مجالس ایران، لبنان، سوریه و عراق، نمایندگانی از گروه‌های مقاومت اسلامی، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، سفیر جمهوری اسلامی در دمشق و فعالین سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای کشورهای حوزه مقاومت حضور داشتند، از خدمات و تلاش‌های ارزشمند و خالصانه مجاهدان در غربت به ویژه شهید دکتر حسین امیرعبدالهیان در حمایت و تقویت جبهه مقاومت تقدیر شد.

در ابتدای این نشست دکتر حسین اکبری سفیر جمهوری اسلامی در سوریه با خیر مقدم به حضار، این اجلاسیه را پاسداشت مجاهدان در غربت و به ویژه امیر دیپلماسی مقاومت، شهید حسین امیرعبدالهیان خواند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   سردار حاجی زاده: شاهد اقدامات پرشمار خرابکارانه بودیم که اغلب شناسایی و دستگیر شده‌اند

در ادامه این نشست، دکتر سید محمد حسینی مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس جمهور شهید، در سخنانی آرمان قدس را هدف غایی مجاهدین در غربت خواند و با اشاره به تعبیر دقیق دکتر اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، شهید امیرعبدالهیان را وزیر خارجه جبهه مقاومت خواند.

دکتر حسن عزالدین نماینده مجلس لبنان هم با تجلیل از شهدای جبهه مقاومت، از مجاهدت و خدمات شهید امیرعبدالهیان در حمایت از جبهه مقاومت در عرصه‌های بین‌المللی، از مقاومت مظلومانه مردم غزه در مقابل رژیم صهیونیستی در 8 ماه اخیر تجلیل کرد و آنان را مجاهدان و قهرمانان واقعی در عصر حاضر خواند که هر روز مظلومانه، در سکوت حاکمان و رسانه‌های غربی به شهادت می‌رسند.

در ادامه طلا ناجی دبیرکل جبهه خلق فلسطین هم با بزرگداشت یاد و مقام شهدای خدمت به ویژه شهید آیت‌الله رئیسی و شهید دکتر امیرعبدالهیان در حمایت از جبهه مقاومت، از مقاومت مظلومانه مردم فلسطین در نوار غزه مقابل رژیم کودک‌کش صهیونیستی تجلیل کرد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   مسیر عادی سازی در روابط ریاض و تل آویو پیشرفت خوبی داشته است

وی افزود: روزانه دهها زن و کودک و پیر و جوان در رفح و خان‌یونس و غزه کشته می‌شوند، ولی رژیم صهیونیستی با حمایت سیاسی، تسلیحاتی و رسانه‌ای آمریکا و کشورهای غربی به کشتار مردم بی‌گناه در نوار غزه ادامه می‌دهد.

در ادامه این جلسه، آقایان حسین العامری نماینده مجلس عراق، هادی المشهدانی نماینده مجلس سوریه، حجت الاسلام و المسلمین صالحی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر رستمی هم در سخنان کوتاهی از نقش و هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در تقویت و حمایت همه‌جانبه ایشان از جبهه مقاومت تقدیر کردند.

سخنرانان از نقش‌آفرینی مؤثر سیاسی و تلاش‌های دیپلماتیک شهید دکتر امیرعبدالهیان در مجامع جهانی در حمایت از جبهه مقاومت تجلیل کردند و با اشاره به نقش ممتاز و جهاد دیپلماسی وزیر خارجه شهید در حمایت از آرمان فلسطین و به ویژه دفاع قاطع ایشان از مردم و رزمندگان جنبش اسلامی حماس در عملیات 7 اکتبر و محکومیت جنایات و نسل‌کشی صهیونیست‌ها در کشتار وحشیانه مردم مظلوم غزه، ایشان را وزیر خارجه فلسطین و مقاومت خواندند.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   عملیاتی شدن ۲۲ مدرسه برای دانش‌آموزان جنوب استان تهران

در پایان این مراسم، لوح یادبود اجلاسیه مجاهدان در غربت به خانواده شهید امیرعبدالهیان اهدا شد.

انتهای پیام/؛

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *