به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری بپزنپز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز سه‌شنبه 7 فروردین ماه در تهران با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در این نشست خبری مشترک اظهار داشت: ایران در صف مقدم حمایت از آرمان و ملت فلسطین ایستاده است. ما در حال گذر از یک مرحله تاریخی در روند مبارزه با رژیم هستیم و نقطه عطف طوفان الاقصی است.

وی افزود: مردم فلسطین به‌شکل عام مقاومتی افسانه‌ای را به نمایش گذاشتند و این مقاومت نشان‌دهنده سربلندی مردم ما در مقابله با جنایات و نسل‌کشی است. 

رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه “به‌رغم تمام هزینه‌های سنگین، رژیم صهیونیستی در محقق ساختن اهداف نظامی خود شکست خورده است و امروز حمایت سیاسی و حمایت بین‌المللی این رژیم در حال از دست رفتن است.”، یادآور شد: دیروز قطعنامه‌ای صادر شد هرچند با تأخیر بود برخی کاستی‌ها در آن وجود دارد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   ارتش یمن: کشتی نفتی و تعدادی کشتی جنگی آمریکایی را هدف قرار دادیم

هنیه با تشکر از رهبری انقلاب امام خامنه‌ای، رئیس جمهور و مردم ایران، ابراز کرد: ان‌شاءالله در ماه رمضان روز قدس را در پیش داریم، این روز در حالی فرامی‌رسد که نبرد ادامه دارد. مردم فلسطین با چالش مواجه هستند و امیدواریم امت اسلام در روز قدس حضور شجاعانه داشته باشد و گامی برای آزادی مسجد الاقصی باشد.

وی ادامه داد: این قطعنامه بیانگر این است که رژیم با انزوای بی‌سابقه روبه‌رو شده است و این حاصل عملکرد مقاومت و حمایت امت اسلامی است.

انتهای پیام/+

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *