نهمین جلسه کارگروه توانمندسازی اقتصادی زنان اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند (آیورا) به ریاست کشورمان و با حضور نمایندگان کشور‌های عضو به صورت مجازی برگزار گردید.

در این نشست، خدیجه کریمی، مدیرکل بین‌الملل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، ضمن اعلام ریاست مجدد کشورمان بر این کارگروه بر ضرورت همکاری کشور‌های عضو در اجرای موفق برنامه کاری کارگروه برای دو سال آینده تأکید نمود.

وی به ماهیت فعالیت‌های کارگروه توانمندسازی اقتصادی زنان به عنوان یکی از موضوعات بین‌رشته‌ای آیورا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر گروه‌های کاری آیورا به صورت جداگانه فعالیت می‌کنند و این موضوع از اثرگذاری اقدامات آنها کاسته است؛ لذا جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد از ظرفیت‌های سایر کارگروه‌ها به نفع توانمندسازی زنان بهره‌برداری نماید و ارتباط مؤثر درون کارگروهی می‌بایست بخشی از دستور کار سایر کارگروه‌ها گردد.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   فورا سفر به این استان‌ها را لغو کنید!

در این نشست، دبیرخانه آیورا ضمن ابراز خرسندی از تمدید ریاست کشورمان بر کارگروه، از برنامه‌های متعدد کشورمان تشکر نمود.

در ادامه نشست، گزارش برنامه کاری دو سال گذشته تشریح شد، برنامه‌های در دست اقدام و پیشنهادات کشور‌های عضو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد نمایندگان کشور‌های عضو برنامه‌های و طرح‌های خود را پس از مشورت با مراجع ذیربط از طریق دبیرخانه به کشورمان ارسال نمایند.

شایان ذکر است آیورا ۲۳ عضو اصلی دارد و در این نشست ٢١ نماینده حضور به‌هم رساندند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *