به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری بپزنپز، در حالی که انتقادات میان محافل و مسئولان صهیونیستی از کابینه و ارتش این رژیم به‌دلیل عملکرد ضعیف در جبهه شمالی فلسطین اشغالی در برابر حزب‌الله روز به روز بیشتر می‌شود و صداهای زیادی برای توقف درگیری‌ها در این جبهه بلند شده است، مجله نیوزویک آمریکا چندین مصاحبه با مسئولان مختلف صهیونیستی درباره احتمال وقوع جنگ گسترده میان اسرائیل و حزب‌الله انجام داد و نهایتاً به این نتیجه رسید که در چنین جنگی، اسرائیل شاهد یک ویرانی بی‌سابقه خواهد بود و هرگز به پیروزی نمی‌رسد.

اسرائیل در 24 ساعت اول جنگ با حزب‌الله شکست خواهد خورد

«عیران عتصیون» معاون پیشین رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در این زمینه در گفتگو با مجله نیوزویک گفت: اسرائیل در جنگ با حزب‌الله در همان 24 ساعت اول شکست خواهد خورد و شاهد ویرانی‌های عظیمی در مناطق بسیار حساس داخل اسرائیل (فلسطین اشغالی) خواهیم بود که پیش از این هرگز مشاهده نشده است.

وی افزود: در حالی که به‌نظر می‌رسد مجدداً تلاش‌ها برای آتش‌بس در غزه در حال شکست است، اسرائیل برای یک رویارویی گسترده در جبهه شمالی با لبنان آماده می‌شود که این درگیری، ویرانی گسترده‌ای برای اسرائیل به‌همراه خواهد داشت.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   پیش‌بینی برای تامین پایدار آب شرب در مناطق درگیر سیل‌

این مسئول سابق صهیونیست که به‌عنوان معاون رئیس شورای امنیت داخلی رژیم اشغالگر در دوره جنگ ارتش اسرائیل و حزب‌الله در سال 2006 فعالیت می‌کرد و سپس منصب ریاست دفتر برنامه‌ریزی سیاست‌ها در وزارت خارجه این رژیم را به‌عهده داشت تأکید کرد: هر جنگ گسترده‌ای با حزب‌الله پیامدهای سنگینی برای اسرائیل دارد.

از طرف دیگر مسئولان ارتش صهیونیستی به این رسانه آمریکایی گفتند: گمان می‌رود حزب‌الله حدود 200 هزار موشک کنار گلوله‌های خمپاره، پهپادها، موشک‌های زمین به هوا، موشک‌های ضدتانک و سایر سلاح‌ها در اختیار داشته باشد.

این مسئولان صهیونیست اضافه کردند: حزب‌الله قصد دارد از بخشی از این سلاح‌ها استفاده کند؛ به‌طوری که این حزب اکنون یک جنگ مرزی بسیار پیچیده علیه اسرائیل به‌راه انداخته است؛ تا جایی که اخیراً شاهد انهدام یکی از باتری‌های سامانه گنبد آهنین بودیم.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   طرح «استقبال ایمن مدیریت بحران از بهار» در استان تهران کلید خورد

«شموئل مئیر» رئیس سابق بخش کنترل تسلیحات اداره برنامه‌ریزی استراتژیک ارتش رژیم صهیونیستی هم به‌نوبه خود اظهار داشت: حمله گسترده ارتش اسرائیل به لبنان، همان‌طور که برخی از سیاستمداران درباره آن حرف می‌زنند منجر به واکنش انتقامی شدید از سوی حزب‌الله خواهد شد و این حزب حملات موشکی گسترده‌ای به حیفا و تل‌آویو انجام می‌دهد.

«دورون آویتال» فرمانده سابق یگان نخبه «سایرت متکال» ارتش صهیونیستی گفت: من نمی‌خواهم اسرائیل بدون موافقت آمریکا وارد جنگ با لبنان شود و همه می‌دانند که آمریکا چنین جنگی را نمی‌خواهد. حمایت آمریکا از اسرائیل بسیار تعیین‌کننده است، زیرا حتی یک عملیات محدود ارتش اسرائیل هم ممکن است منجر به یک درگیری گسترده شود و دیگر گروه‌های محور بزرگ مقاومت که هم‌پیمان ایران هستند وارد این درگیری خواهند شد.

همچنین اخیراً «تل پری» رئیس بخش تحقیقات مرکز مطالعاتی «آلما»ی رژیم صهیونیستی در این زمینه گفت: در صورت وقوع یک جنگ همه‌جانبه، جبهه اسرائیل (فلسطین اشغالی) حجم بی‌سابقه‌ای از آتش را تجربه خواهد کرد؛ شبیه به آنچه در جنگ جولای 2006 اتفاق افتاد. حزب‌الله با سلاح‌های خود با قدرت و به‌شکل دقیق کل اسرائیل (فلسطین اشغالی) را هدف قرار خواهد داد. منطقه‌ای که عمدتاً در معرض حجم زیادی آتش قرار می‌گیرد، کل منطقه شمالی تا حیفا است و بخش عمده‌ای از این آتش‌سوزی‌ها در نتیجه شلیک موشک‌های کوتاه‌برد حزب‌الله خواهد بود.

افزایش آگاهی و اطلاعات:   تسویه ۷۰ هزار میلیارد تومان دیون شهرداری شیراز

وی تأکید کرد: در سناریوی جنگ همه‌جانبه، حزب‌الله تلاش خواهد کرد به الجلیل در شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) حمله کند و یگان ویژه «رضوان» حزب‌الله قادر به انجام این کار است، علاوه بر این تهدیدها، خطر پهپادهای انتحاری نیز وجود دارد که اندازه و شدت حملات با این پهپادها بسیار خطرناک است.

انتهای پیام/+

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *